تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
طي آئيني نخستين بوستان روستايي در جزن دامغان احداث شد

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طي آئيني در سومين روز از هفته گراميدشت منابع طبيعي كه به نام«منابع طبيعي، بسيج سازندگي و همياران طبيعت» نامگذاري شده بود نخستين بوستان روستايي در جزن از توابع بخش مركزي شهرستان دامغان احداث شد.

امام جمعه دامغان در اين مراسم ضمن گراميداشت هفته منابع طبيعي اظهار داشت: منابع طبيعي امانتي براي همه نسل‌ها است كه بايد به خوبي از اين نعمت خدادادي حراست و پاسداري كنيم.

وي خاطر نشان ساخت: در حفظ مراتع و درختكاري همه مسئول هستند و به يك فرد و دستگاه اختصاص ندارد و همه بايد احساس وظيفه كنند.

فرماندار شهرستان دامغان نيز در اين آئين از اختصاص 200 ميليون تومان اعتبار براي اجراي طرح ترسيب كربن در جنوب اين شهرستان خبر داد و افزود: اين طرح با همكاري دفتر عمران سازمان ملل، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخيزداري كشور و اداره منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در حال اجرا است.

علي اصغر مجد تصريح كرد: اين طرح بين المللي با هدف توانمندي جوامع محلي و كمك به رشد و توسعه روستاهاي جنوب دامغان اجرا مي شود.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان نيز از احداث شش بوستان روستايي در اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: اين طرح از مصوبات كارگروه دفتر روستايي استانداري سمنان بوده كه با مشاركت دهياري و شوراي اسلامي روستاها احداث مي شود.احمدعلي بهاور به نخستين بوستان در روستاي جزن اشاره داشت و افزود: اين بوستان در زميني به مساحت 20 هزار متر مربع و با يك هزار و200 اصله نهال مثمر و غير مثمر با اعتبار سه ميليارد و 400 ميليون ريال احداث و با همكاري دهياري و شوراي اسلامي روستا تا مساحت پنج هكتار هم قابل افزايش است.هفته گراميداشت منابع طبيعي از 15 تا 21 اسفند با شعار «منابع طبيعي با مردم و براي مردم» نامگذاري شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان