تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
كتاب سير تحول معماري و شهرسازي دامغان روي پيشخوان كتاب فروشي‌ها

سرويس خبر:

كتاب "سير تحول معماري و شهرسازي دامغان در قرون اوليه اسلامي" تاليف «معصومه داوديان» رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان دامغان منتشر شد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، اين كتاب در چاپ اول با تيراژ سه هزار نسخه و توسط انتشارات گنجينه هنر منتشر شده است.

اين كتاب داراي پنج فصل شامل "شناخت حوزه جغرافيايي دامغان"،"حوزه تاريخي دامغان"، "سيماي شهر دامغان و محدوده فيزيكي و تقريبي هسته اوليه شهر"،"نقش كاركردي شهر دامغان در قرون اوليه اسلامي" و "عناصر و فضاهاي مهم و بافت شهر دامغان در قرون اوليه اسلامي" است.

مولف در مقدمه كتاب آورده است:"شهر دامغان به علت موقعيت ويژه جغرافيايي خود از آغاز پيدايش در مكان نخستين خويش، پا برجا مانده، به همين سبب وضعيت ممتازي در ميان شهرهاي ايران دارد و از اين لحاظ مي‌تواند نمونه قابل مطالعه‌اي براي شناسايي نحوه شكل گيري كالبدي شهرهاي ايران در دوره‌هاي اسلامي و يافتن مدل عمومي تحول و تكوين شهرهاي ايراني باشد."

مولف كتاب دانشجوي مقطع دكتراي رشته باستان شناسي است.
وي از صاحب نظران و محققان برجسته در اين حوزه است و از چهره‌هاي سرشناس علم باستان شناسي در نزد اساتيد اين فن به شمار مي آيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان