تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده دانشگاه آزاد در استان‌هاي آذربايجان‌غربي، اردبيل:
استخدام‌هاي سفارشي، دانشگاه را به چالش مي‌کشد

سرويس دانشجو :

نماينده تام‌الاختيار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي‌در استان‌هاي آذربايجان‌غربي، اردبيل و زنجان گفت: استخدام سفارشي نه تنها براي هيچ موسسه‌اي منطقي نيست، بلکه در دانشگاه آزاد نيز بي‌توجهي به اين مسئله اين دانشگاه را به چالش مي‌کشد.

رسول خدابخش در دهمين اجلاس روسا و معاونان اداري و مالي دانشگاه آزاد اسلامي‌آذربايجان‌غربي، اردبيل و زنجان اظهار کرد: ‌بايد توجه داشت که علم‌جويي مرز مشخصي ندارد، لذا نيروهاي دانشگاه آزاد بايد سازماندهي شده و به لحاظ درجه علمي‌دائم در حال ارتقاء باشند.

وي افزود:‌ ادامه تحصيل کارکنان دانشگاه نيز بايد با برنامه‌ريزي بوده و ساماندهي شود، زيرا در پاره‌اي موارد بي‌توجهي به اين مسئله نه تنها کارآيي سيستم را بالا نبرده، بلکه افت سيستم را به دليل بي‌ارتباط بودن زمينه تحصيل با فعاليت کارکنان به همراه دارد.

خدابخش تصريح کرد:‌ با توجه به زمان شروع به فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي‌توجه به مسئله بازنشستگي افراد بايد مورد توجه بوده و به شکل قانونمند به آن پرداخته شود.همچنين در استفاده مرخصي کارکنان و تسويه سالانه آن نيز بايد توجه ويژه داشت، زيرا اين مسئله به لحاظ مالي به نفع دانشگاه خواهد بود.

مدير امور اداري مالي دانشگاه آزاد اسلامي‌نيز گفت: طي يک‌سال گذشته 509 نفر از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌کاهش پيدا کرده‌اند.

سيدمحمد ابريشمي‌نيا اظهار کرد:‌ جابه‌جايي نيروهاي مازاد بين واحدها به ويژه به مناطقي که نياز به نيرو دارند در درجه اول بر اساس تمايل و دواطلبي افراد صورت مي‌گيرد که براي بالا بردن انگيزه افراد مولفه‌هايي از جمله بر عهده گرفتن هزينه اياب و ذهاب، عدم تغيير حقوق در صورت پايين بودن مسووليت در دانشگاه جديد و همچنين در نظر گرفتن وام‌هاي بسيار کم‌بهره به اين افراد به عنوان مشوق در نظر گرفته شده است.

وي افزود:‌ طي يک سال گذشته 509 نفر از کارکنان دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي‌کاهش پيدا کرده‌اند و بايد ساز و کار بازخريد داوطلبانه مورد توجه ويژه قرار گيرد، زيرا چنانچه اين طرح به صورت هدف‌دار و کارشناسي اجرا نشود دانشگاه را با مشکل جدي مواجه مي‌کند.

ابريشمي‌نيا تصريح کرد: ‌برون‌سپاري برخي از مسووليت‌هاي دانشگاه به ويژه در حوزه خدمات و تاسيسات نيز يکي از روش‌هاي تعديل نيرو است که بايد در نظر داشت براي موفقيت در اين طرح علاوه بر استفاده از شرکت‌هاي معتبر خود دانشگاه نيز بر اجراي صحيح امور نظارت داشته باشد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد زنجان نيز گفت:‌ سرانه فضاي آموزشي استانداردي داريم.

يدالله رجايي اظهار کرد: ‌تجاري‌سازي دانش، اقتصاد دانش‌بنيان و همچنين ارتقاي کيفيت از جمله اهداف دانشگاه آزاد اسلامي‌است که زنجان نيز توجه ويژه‌اي به اين مسئله داشته و در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي‌زنجان 90 رشته کارداني و کارشناسي، 50 رشته کارشناسي ارشد و 20 رشته در مقطع دکترا دارد.

وي افزود: ‌راه‌اندازي و تاسيس دو مرکز رشد و فن‌آوري دانشگاه را به سمت طرح‌هاي برون‌دانشگاهي و تجاري‌سازي ايده‌هاي علمي‌بسيار موثر است.رجايي تصريح کرد: ‌سرانه فضاي آموزشي اين دانشگاه منطبق بر استانداردهاي وزارت علوم بوده و در حال حاضر به ازاي هر دانشجو 9 مترمربع فضاي آموزشي وجود دارد.رئيس دانشگاه آزاد اسلامي‌استان زنجان خاطرنشان کرد: ‌در سال‌جاري پذيرش دانشجو بيش از 7300 دانشجو بوده که در مقايسه با سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.معاون هماهنگي دانشگاه‌هاي آزاد استان زنجان نيز گفت‌: مازاد نيرو يکي از مشکلات اساسي دانشگاه آزاد اسلامي‌است.

اصغر پرتوي اظهار کرد:‌ مازاد نيرو يکي از مشکلات اساسي دانشگاه آزاد است که براي حل اين مسئله بايد ساز و کار قانوني انديشيده شود.وي افزود:‌ اين دانشگاه 57 درصد اعضاي هئيت علمي‌دانشگاه‌هاي استان را در اختيار دارد، اين در حالي است که 34 درصد کل دانشجويان را تحت پوشش آموزشي دارد.

پرتوي تصريح کرد: اين دانشگاه از ابتداي تاسيس تاکنون 66 هزار فارغ‌التحصيل در رشته‌هاي مختلف داشته و توانسته 3 هزار و 538 مقاله علمي‌توليد کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان