تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرپرست دانشگاه پيام نور کردستان:
جايگاه انتقاد در دانشگاه‌ها بايد بازبيني شود

سرويس دانشجو :

سرپرست دانشگاه پيام نور کردستان با اشاره به اينکه جايگاه انتقاد در دانشگاه‌ها بايد بازبيني شود، گفت: نقش پررنگ‌تر اسلام بايد در علوم انساني گنجانده شود و جايگاه نقد در دانشگاه‌ها نيز تقويت شود و اساس کلام رهبري نيز همين بوده است.

اسکندر مرادي در مراسم افتتاحيه دفتر نهاد رهبري در دانشگاه پيام نور کردستان ضمن محکوميت اقدام توهين آميز مجله فکاهي شارلي ابدو اظهار کرد: اين اقدام نه تنها مسلمانان بلکه قلب همه آزادي خواهان جهان را جريحه دار کرد.

وي افزود: اقدام توهين آميز آنان برنامه ريزي شده و برخاسته از يک نظام فلسفي است که سال‌هاست بر کشورهاي غربي سايه انداخته است.

سرپرست دانشگاه پيام نور کردستان عنوان کرد: نظام فلسفي غربي‌ها بر پايه تقابل‌هاي دو تايي شکل گرفته و کليه مباحث کلان را بر اين اساس توجيه و تفسير مي‌کنند.

وي تصريح کرد: بر اين اساس آنان غرب را منبع آزادي، توسعه، رشد اقتصادي و...مي‌دانند و کشورهاي غير غرب را فاقد آزادي، فاقد توان توسعه يافتگي، بدون رشد اقتصادي مطلوب، فقير و منبع جرم و انحراف مي‌دانند.

مرادي ادامه داد: غربي‌ها هميشه اسلام را منبع تهديد براي خود دانسته‌اند که اقدام توهين آميز آنان نيز برگرفته از اين تفکر و براي مقابله با اسلام و ايستادگي در برابر اشاعه آن در جهان است.

وي با اشاره به انتقاد مقام معظم رهبري از وضعيت علوم انساني در کشور، ذکر کرد: مطرح کردن اين مسئله توسط رهبر جهت بازسازي و بازبيني اين علوم و جايگزين کردن علم و نگرش‌هاي جديد در دانشگاه‌هاي کشور است.

سرپرست دانشگاه پيام نور کردستان با اشاره به اينکه جايگاه انتقاد در دانشگاه‌ها بايد بازبيني شود، خاطرنشان کرد: نقش پررنگ‌تر اسلام بايد در علوم انساني گنجانده شود و جايگاه نقد در دانشگاه‌ها نيز تقويت شود و اساس کلام رهبري نيز همين بوده است.

وي در پايان يادآور شد: وجود نهاد رهبري در دانشگاه‌ها منشا خير و برکت خواهد بود و در پيشبرد اهداف دانشگاه نقشي اساسي دارد و وجود دفتر نهاد رهبري در دانشگاه پيام نور مي‌تواند زمينه‌اي براي ارائه نقدهاي مثبت و سازنده و موثر بر مطلوب شدن وضعيت دانشگاه باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان