تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير علوم:
بودجه دانشگاه‌هاي بزرگ تنها 10 درصد افزايش يافته است

سرويس دانشجو:

وزير علوم با بيان اينکه هم‌اکنون چهار ميليون و 600 هزار دانشجو و 2600 واحد آموزشي در کشور وجود دارد، گفت: اين ظرفيت موجود به امکانات علمي‌و رفاهي زيادي نياز دارد که بخش عمده‌اي از اين امکانات از سوي خيرين فراهم مي‌شود.

دکتر محمد فرهادي در نشستي با خيرين آموزش عالي با اشاره به بودجه آموزش عالي اظهار کرد: افزايش بودجه آموزش عالي نسبت به افزايش تعداد مراکز آموزش عالي کم است.

وي در همين زمينه اظهار کرد: بودجه برخي از دانشگاه‌ها در سال‌ آينده افزايش 20 درصدي داشته است در حالي که بودجه دانشگاه‌هاي بزرگ در واقعيت امر تنها 10 درصد افزايش داشته است که کمک چنداني نمي‌کند.

وزير علوم با تاکيد بر اينکه دانشگاه‌ها نبايد به بودجه دولتي آموزش عالي وابسته شوند، اظهار کرد: خودکفايي در آموزش عالي يکي از مباحث مهمي‌است که بايد مورد توجه قرار گيرد.همچنين با توجه به اسناد و قوانين، بودجه دولتي در بخش آموزش عالي بايد به اندازه رفع نياز تخصيص يابد.

دکتر فرهادي با اشاره به اينکه فعاليت‌هاي خيرين در حوزه‌هاي گوناگوني صورت مي‌گيرد، ساخت دانشگاه، خوابگاه و آزمايشگاه و تامين تجهيزات از جمله شيوه فعاليت‌هاي خيرين است که در روند پيشرفت دانش بسيار تاثيرگذار مي‌باشد.اين در حالي است که برخي دانشگاه‌ها در ساختمان‌هاي استيجاري فعاليت مي‌کنند.

وي با تاکيد بر اينکه تاسيس بنياد خيرين دانشگاه‌ها يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي ماست، گفت: تدوين آيين‌نامه‌اي براي جذب خيرين نيز يکي از برنامه‌هايي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

وزير علوم با بيان اينکه يکي از جدي‌ترين برنامه‌هاي وزارت علوم پيگيري فعاليت خيرين در قالب ايجاد بنيادهاي خيرين دانشگاه‌ها و بنياد حاميان علم و فناوري است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها بايد هرچه سريع‌تر بنياد خيرين را تشکيل داده و نشست‌هاي ساليانه خيرين همچنان برگزار گردد تا از طريق اين برنامه‌ها به توسعه علمي‌کشور کمک کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان