تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون پارلماني رييس جمهور:
مذاکرات هسته‌اي با قدرت به کار خود ادامه مي‌دهد

معاون پارلماني رئيس‌جمهور با اشاره به اقدامات مثبت دولت در زمينه مهار تورم44 درصدي، ايجاد تحرک براي خروج از رکود، آغاز رونق و تبديل رشد منفي اقتصادي به رشد مثبت اظهار داشت:‌ اين موارد با وجود تحريم‌ها، کاهش قيمت نفت به نصف قيمت واقعي خود رسيده است و مذاکرات نيز با قدرت به کار خود ادامه مي‌دهد و دولت در تلاش است تا بتواند به راه خود ادامه دهد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجيد انصاري با حضور در برنامه شب آفتابي در زمينه اصلاح مرحله اول هدفمندي يارانه‌ها گفت: موضوع اصلاح هدفمندي يارانه‌ها و اشکالاتي که بر اين موضوع گرفته شد بحث‌هاي کارشناسي بسياري صورت گرفت که تصميم بر اين شد تا زماني که شناسايي درستي از همه اقشار به وجود نيايد هدفمندي ادامه داشته باشد.

وي با بيان اينکه پرداخت يارانه نقدي به همه اقشار اشتباه است، تصريح کرد: مسئله‌اي که بايد به آن توجه کنيم آن است که درباره اصلاح مرحله اول هدفمندي يارانه‌ها پيشنهادات مختلفي در دولت و مجلس مطرح شده اما هيچکدام از اين پيشنهادات به نقطه نهايي نرسيده است و در صورتي که به نتيجه برسيم در اين زمينه تصميم‌گيري خواهد شد.

معاون پارلماني رئيس‌جمهور با بيان اينکه در زمينه هدفمندي يارانه‌ها اراده جدي در دولت و مجلس وجود دارد، خاطرنشان کرد: جلسات مختلفي بين دولت و مجلس در زمينه هدفمندي يارانه‌ها برگزار شده است و بايد بگوييم که نگاه دولت و مجلس به بحث هدفمندي يارانه‌ها سياسي نيست اما بايد به اين امر توجه کنيم که پيشنهاد‌هاي مختلفي که در زمينه هدفمندي يارانه‌ها در دست بررسي است تاکنون به مرحله نهايي نرسيده است.

وي با انتقاد از اينکه در گذشته برخي از مصوبات دولت به مجلس فرستاده نمي‌شد، خاطرنشان کرد: دولت گام‌هاي بلندي را در زمينه موارد مختلف برداشته است که براي نمونه مي‌توان به يکي از موارد آن به لايحه خروج از رکود اشاره کرد. انصاري با بيان اينکه تاکنون در دولت يازدهم 1588 سؤال مطرح شده است، خاطرنشان کرد: حجم اين سؤالات بسيار زياد است که از اين تعداد تاکنون 9 سؤال به جلسه علني مجلس کشيده شده است که بايد بگوييم بسياري از اين سؤالات در کميسيون‌ها حل شده و اين نشانگر تعامل مثبت دولت و مجلس است. وي افزود: برخي از وزارتخانه‌ها مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، صنعت، معدن و تجارت و راه و ارتباطات به دليل حجم بالا کاري خود با مراجعات بيشتري روبه‌رو هستند هرچند سؤال کردن حق قانوني نمايندگان است.

معاون پارلماني رئيس‌جمهور با بيان اينکه دولت يازدهم با پروژه‌ها و طرح‌هاي نيمه‌کاره دولت‌هاي گذشته روبه‌رو شده است، تصريح کرد: دولت در تلاش است تا به بررسي طرح‌هاي نيمه‌تمام بپردازد و بتواند اين مصوبات را به سرانجام برساند.

انصاري در ادامه سخنان خود تصريح کرد: يکي از مشکلاتي که با سؤالات نمايندگان براي وزراي دولت ايجاد مي‌شود کثرت آنان است که مي‌توان با شيوه‌اي اين امر را حل کرد چراکه فرصت بسياري را از وزرا مي‌گيرد و من فکر مي‌کنم اگر اين شيوه اصلاح شود از بسياري از اين کارت‌ زردها جلوگيري مي‌شود.

معاون پارلماني رئيس‌جمهور با اشاره به توطئه کاهش قيمت نفت تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران تجربه مقابله با اين امر را در کارنامه خود دارد و اميدوارم اين انقلاب و نظام در سايه مقام معظم رهبري و حضور مردم بتواند به راه خود ادامه دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان