تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزارت اطلاعات با اشاره به شايعه ‌پراکني در فضاي مجازي تاکيد کرد:
برخورد شديد با توليد و منتشرکنندگان شايعات

وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعيه‌اي با بيان اينکه به تازگي برخي در فضاي مجازي با انتشار مطالب کذب به نقل از وزير اطلاعات، درصدد تشويش اذهان عمومي‌هستند، اعلام کرد که بيانيه‌ها و اظهارنظر سيدمحمود علوي فقط از طريق سايت اين وزارتخانه و رسانه‌هاي رسمي‌کشور منتشر مي‌شود.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت اطلاعات، متن اطلاعيه اين وزارتخانه به اين شرح است:

به آگاهي ملت شريف ايران مي‌رساند، بيانيه‌ و اظهارات وزير اطلاعات فقط از طريق سايت اين وزارتخانه و رسانه‌هاي رسمي‌کشور منتشر مي‌گردد و ساير اظهار نظرها و بيانيه‌هايي که به نقل از ايشان در خارج از اين مجاري اعلام و يا منتشر مي‌شود مورد تاييد اين وزارتخانه نيست. همچنين وزارت اطلاعات همواره پيگيري قانوني انتشار اخبار نادرست و خلاف واقع را که موجب تشويش اذهان عمومي‌ مي‌شود، براي خود محفوظ مي‌داند. متاسفانه به تازگي برخي افراد در فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي با اهدافي که وزارت اطلاعات اشراف کافي بر آنها دارد، درصدد تشويش اذهان عمومي‌هستند.

به طور مثال در برخي از اين شبکه‌ها، نقل قول‌هايي ازحجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد‌محمود علوي وزير اطلاعات مبني بر «خروج مديرعامل يکي از بانک‌هاي خصوصي از کشور» منتشر شده که از اساس کذب محض است. وزارت اطلاعات وظيفه دارد با اقدامات اطلاعاتي و شناسايي، با توليد و منتشرکنندگان اين شايعات که قصد برهم زدن فضاي عمومي‌و امنيت کشور را دارند، به شدت برخورد کند و نتايج آن را به اطلاع مردم برساند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان