تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس جمهور:
با فساد در ورزش مبارزه مي‌کنيم

رييس‌جمهور کشورمان لزوم مبارزه با فساد در ورزش را از گام‌هاي مورد نياز در عرصه ورزش دانست و گفت: در مساله ورزش همانند بسياري از کشورها در گوشه و کناري فساد ديده مي‌شود در همين راستا بايد تلاش کنيم که در همه صحنه‌ها با فساد مبارزه کنيم. به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام حسن روحاني، در آيين تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي اينچئون کره جنوبي 2014 که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با تاکيد بر اين که جهان امروز جهان مسابقه است، گفت: امروز همه بايد در ميدان رقابت نشان دهيم که چند مردِ حلاجيم. روحاني خاطرنشان کرد: امروز مساله مسابقه تنها در ميدان ورزش مطرح نيست بلکه ما در ميدان‌هاي مختلف از جمله ميدان‌هاي اقتصاد، سياست، فرهنگ و مسائل اجتماعي در رقابت هستيم و براي ما رقابتي ارزشمند است که در آن پيروزي باشد.

روحاني با طرح اين پرسش که آيا در ميدان ورزش کسي با طرفداران حريف هم‌صدا شود براي کسي قابل قبول است؟ خاطرنشان کرد: در ميدان‌هاي ورزشي همه ما مشوق ورزشکاران خود هستيم و هيچ کس نمي‌پذيرد که فردي به نام اين حزب و آن حزب، يا اين جناح و آن جناح تحت پوشش انتقاد براي حريف حرف بزند و براي قهرماني کشور خود در هر صحنه‌اي مشوق قهرمانان ما نباشد.

رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به حضور بانوان ايراني در صحنه مسابقات جهاني، تصريح کرد: بانوان ما راه ورزش و حضور در صحنه مسابقات جهاني را به همه زنان مسلمان سراسر جهان آموختند به همين دليل ما بايد خود را براي پله‌هاي بعدي صعود آماده کنيم. وي با تاکيد بر لزوم توجه به ورزش همگاني، گفت: دولت يازدهم ضمن حمايت از ورزش قهرماني، ورزش همگاني را به عنوان اولويت خود مي‌داند و معتقد است که بايد ورزش قهرماني نيز از دامن ورزش همگاني متولد شود.

در ورزش همگاني مي‌توانيم زمينه را براي قهرماني‌ها، تلاش‌ها و پيروزي‌هاي همه ورزشکاران در همه صحنه‌ها آماده کنيم. روحاني در بخش ديگري از صحبت‌هايش با بيان اين که ورزشکاران در صحنه ورزش براي ملت هم اميد و هم نشاط مي‌آفرينند، اظهار کرد: ما براي توسعه و پيشرفت در همه زمينه‌ها به اميد و نشاط نيازمند هستيم به همين دليل نيز نبايد بگذاريم عده‌اي در کشور خداي نکرده نااميدي را تزريق کنند و عده‌اي نشاط و خوشحالي مردم و هم‌چنين شادابي آن‌ها را مورد ترديد قرار دهند. او گفت: ما در تمام صحنه‌ها در صورتي موفق هستيم که به آينده اميد داشته باشيم و در جامعه ما نشاط، هيجانات مثبت و همت لازم وجود داشته باشد.

رييس‌جمهور با اشاره به کسب مدال و مقام توسط ورزشکاران و طنين‌انداز شدن صداي سرود ملي و اهتزاز پرچم کشورمان در عرصه‌ رقابت‌هاي بين‌المللي، اظهار کرد: زماني که مدال بر گردن ورزشکاران آويخته مي‌شود و سرود ملي طنين‌انداز مي‌شود ملت ايران احساس قهرماني و پيروزي مي‌کنند به همين دليل ورزشکاران در صحنه‌هاي ورزش براي ملت قهرماني مي‌آفرينند و در واقع در کنار ساير نخبگان و فرهيختگان، مددکار اميد مردم هستند. روحاني در ادامه به گام‌ها و اقداماتي که مسوولان ورزش و وزارت ورزش و جوانان بايد در راستاي پيشرفت و توسعه ورزش در کشور بردارند، اشاره کرد و گفت: نخستين گامي که در صحنه ورزش مسوولان ورزشي و وزارت ورزش بايد بردارند متوازن کردن ورزش در سراسر کشور است. دولت تلاش خواهد کرد تا امکانات ورزشي عادلانه، متعادل و متوازن را براي همه انسان‌ها در سراسر کشورمان فراهم کند.

رييس‌جمهور فراهم کردن شرايط براي حضور بانوان در تمامي عرصه‌هاي ورزشي را از ديگر گام‌هاي مربوطه دانست و گفت: امروز به لطف خدا مدال‌آوران کشورمان هم از مردان و هم از بانوان هستند اما هنوز هم ميان مردان و زنان تبعيض وجود دارد به همين دليل از مسوولان ورزش و وزير ورزش مي‌خواهم که تبعيض را بردارند و شرايط لازم را براي حضور بيش‌تر بانوان در تمام عرصه‌هاي ورزش آماده کنند. وي با تاکيد بر اين که ورزش به معناي سلامت جامعه است، گفت: سلامت بايد از آن همه ايرانيان چه مرد و چه زن باشد.

روحاني واگذاري ورزش به مردم را از ديگر گام‌هاي مورد نظر دولت در حوزه ورزش دانست و افزود: مسوولان مربوطه بايد تلاش کنند که امر ورزش را به مردم واگذار کنند. دولت نيز بايد تصدي‌گري در صحنه ورزش را کنار بگذارد و امور ورزش بايد از بخش دولتي به بخش غيردولتي منتقل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان