تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس بهزيستي گرمسار:
کودکان کار شناسنامه دار مي‌شوند

سرويس خبر

جلسه توجيهي جهت اجراي طرح ساماندهي متکديان در اداره بهزيستي شهرستان گرمسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل بهزيستي؛ محمد نسيمي‌در اين جلسه که با همکاري نيروي انتظامي‌و کميته امداد امام خميني(ره) برگزار شد گفت: هدف از اجراي اين طرح، حمايت از حقوق کودکان محروم به ويژه کودکاني است که در معرض آسيب‌هاي ناشي از بحران‌ها و نابساماني‌هاي اجتماعي و حوادث طبيعي هستند.

وي خاطر نشان کرد: رسيدگي به امور کودکان وظيفه اي انساني-اجتماعي بر عهده يکايک افراد، سازمان‌ها و نهاد‌هاست.

رئيس اداره بهزيستي شهرستان گرمسار افزود: سالانه 250 ميليون کودک 5 تا 14 ساله در جهان محروم از کودکي مي‌شوند که 61% اين کودکان در آسيا مشغول به کارمي‌باشند و بيش از 20 هزار نفر کودک کار در تهران تائيد شده اند که معمولا زير سن قانوني کار مي‌کنند.

نسيمي‌به ارتباط مداوم سازمان بهزيستي و نيروي انتظامي‌و کميته امداد امام خميني ره اشاره کرد و گفت: حال که مسئوليت اجراي اين طرح را بر عهده گرفتيم، بايد تمام تلاش خود را بي وقفه در راستاي هر چه بهتر انجام شدن اين طرح بگذاريم تا بتوانيم برنامه‌هاي جامع و شاخصي را درخصوص اجراي اين طرح برنامه ريزي نموده و با هدف مشخص و در مسير معيني با يکديگر گام برداريم.

درپايان؛ مقرر شد در اجراي اين طرح، اورژانس اجتماعي با همکاري دستگاه هاي عضو براي کودکان کار شناسنامه اي تهيه کند تا ماهيتي از آنها در دست باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان