تاریخ 1393/10/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برنامه آموزش و پرورش براي جذب فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه اکنون در حال مطالعه دستورالعمل مربوط به جذب فارغ‌التحصيلان ساير موسسات آموزش عالي هستيم، گفت: صحبت‌هاي مقدماتي در اين خصوص انجام شده و اميدواريم زودتر نهايي شود.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي اصغر فاني در حاشيه آغاز به کار هفتمين مجلس دانش‌آموزي در پاسخ به پرسشي درباره وضعيت جذب نيرو از ساير دانشگاه‌ها اظهار کرد: اساسنامه دانشگاه فرهنگيان ملاک عمل ماست.

وي افزود: دو نوع پذيرش در دانشگاه وجود دارد. يک نوع آن جذب دانشجو از طريق کنکور سراسري است که براساس آن دانشجويان 4 سال آموزش معلمي ديده و پذيرش مي‌شوند. اين روش همچنان ادامه داد و در سه سال اخير هم انجام شده است.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه روش دومي براي جذب نيرو وجود دارد که در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگيان پيش‌بيني شده است، عنوان کرد: براين اساس آموزش و پرورش در کنار روش تربيت چهار ساله مي‌تواند از فارغ‌التحصيلان ليسانس ساير موسسات آموزش عالي از طريق برگزاري يک آزمون پذيرش انجام دهد و دوره‌هاي يک ساله براي آموزش در حوزه حرفه‌اي معلمي را برگزار کند.

فاني در پاسخ به اينکه آيا اين روش جذب از سال آينده به اجرا در مي‌آيد، گفت: در حال مطالعه دستورالعمل آن هستيم و اين روش بايد مجوز لازم را از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي دريافت کند. صحبت‌هاي مقدماتي در اين خصوص انجام شده و اميدواريم نهايي شود و سپس اعلام قطعي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان