تاریخ 1393/10/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اميد به زندگي در تابلوهاي نقاشي

يک هنرمند نقاش در تازه ترين نمايشگاه خود در گالري «ايده پارسي» اميد به زندگي را به تصوير کشيده است.  
لادن علوي در گفت وگويي درباره ي تازه ترين نمايشگاه انفرادي اش با عنوان «در جست وجوي نغمه هاي زندگي» اظهار کرد: در اين نمايشگاه 23 تابلوي نقاشي در ابعاد مختلف که تکنيک بيشتر آن ها آبرنگ است، به نمايش گذاشته مي شود.
در سال هاي اخير و در مجموعه هاي مختلفي که کار کرده ام، سعي کردم اميدواري به زندگي را در نقاشي هايم به تصوير بکشم. مي خواستم نشان دهم بين همه ي سنگيني ها و مسائل مختلف زندگي، بخش اميدوارانه و شادي بخشي هم در زندگي ما انسان ها وجود دارد.  
او ادامه داد: در مجموعه نقاشي هاي تازه ام اين رويه را ادامه داده ام و براي به وجود آوردن فضايي که مد نظرم بود، از رنگ ها و فضاهاي شاد استفاده کرده ام. رنگ ها و فضاهايي که انسان را ناگزير مي کند به زندگي خوش بين و اميدوار باشد.  
اين هنرمند همچنين بيان کرد: در اين مجموعه، مکان ها و مناظري را به تصوير کشيده ام که انسان هاي امروز خيلي راحت از کنارشان مي گذرند و توجهي به آن ندارند. در حالي  که همين چيزهاي کوچک مي تواند در شاد بودن ما تاثيرگذار باشد.  
علوي افزود: در اين نقاشي ها تلاش در زندگي و کار که جوهره وجود انسان است، ستايش و نشان داده مي شود که رنج ها، زندگي انسان را شکوهمند مي کنند و مي توان از وجود همين رنج ها به موهبت هاي بزرگي دست پيدا کرد.
 با اين که در اين تابلوها مقداري سبک رئال ديده مي شود، اما من با وجود بهره گيري از تعاليم استادان قديمي، سعي کرده ام با نمود فکري خودم کار کنم.  
لادن علوي متولد سال 1339 و داراي مدرک فوق ليسانس نقاشي است.
 او اکنون عضو رسمي و پيوسته انجمن نقاشان ايران و مدرس طراحي و نقاشي است. علوي تاکنون در 25 نمايشگاه گروهي شرکت و پنج نمايشگاه انفرادي نيز برگزار کرده است.
 او بيش از 30 سال سابقه نقاشي دارد و دارنده ديپلم افتخار و لوح تقدير از دانشگاه آزاد اسلامي در فستيوال سراسري نقاشي در سال 79 است.  
او در متني براي نمايشگاه آثارش نوشته است: «اگرچه دانشگاه و اساتيد، نقش مهمي در مسير دانشجويان بازي مي کنند، اما مهم ترين کارگاه ياد گيري براي هنرمند، زندگي است.
 زندگي با تمام فراز و نشيب هايش مانند پالايشگري براي روح پوياي هنرجو است. زنان و کودکان جايگاه ويژه اي در نقاشي هاي من دارند و سعي مي کنم رنگ هاي درخشان اميد و زندگي را از تاريکي و نااميدي بيرون بکشم و تولد جديدي را از غم هايم خلق کنم و خداوند هم هميشه حامي و راهنماي من در اين جريان بوده; پس من رنگ هاي شاد و درخشانم را به بيننده ها هديه مي کنم; چراکه زندگي همانا سرود اميد در دل داشتن است.»  
نمايشگاه «در جست وجوي نغمه هاي زندگي» از 5 تا 10 دي ماه هر روز از ساعت 17 تا 20 در گالري «ايده پارسي» به نشاني خيابان شريعتي، خيابان کلاهدوز، کوچه الهه وردي آذر، شماره 28 ميزبان علاقه مندان به هنر نقاشي است.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان