تاریخ 1393/10/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يک قلاده يوزپلنگ ايراني درتصادف با خودرو در محور تهران - مشهد تلف شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان از تلف شدن يک قلاده يوزپلنگ ايراني در برخورد با يک خودروي عبوري در محور تهران  مشهد خبر داد.
عباسعلي دامنگير گفت: اين حادثه در چند روز گذشته در منطقه عباس آباد يکي از زيست گاههاي يوزپلنگ ايراني رخ داده است.
وي گفت: اين يوزپلنگ ماده و داراي دو تا سه توله بوده است که هم اکنون براي حفظ اين توله ها اکيپ هايي از اين اداره کل به صورت شبانه روز در منطقه حضور دارند.
وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته براي حفظ گونه نادر يوزپلنگ نظير اطلاع رساني، نصب تابلوهاي هشداردهنده و... اظهار داشت: اکيپ هاي حاضر در منطقه با استفاده از پروژکتورهايي منطقه را روشن کرده اند تا در شب مانع از ورود اين توله ها به جاده و نيز کنترل خودروها باشد.
دامنگير يادآور شد: استان سمنان به ويژه پارک ملي توران يکي از مهمترين مناطق زيست يوزپلنگ ايراني است به طوريکه امسال 22 قلاده يوزپلنگ در اين استان به ويژه در پارک مذکور مشاهده شده است.
مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان علت افزايش شمار مشاهده اين گونه را وجود امنيت و فراهم بودن شرايط زيست يوزپلنگ به ويژه طعمه و منبع براي حيات اين گونه نادر و ارزشمند دانست و گفت: در هفته جاري قرار است نشست هايي با مسوولان استان سمنان براي مقابله با اين حوادث و اتخاذ تدابيري برگزار شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان