تاریخ 1393/09/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرپرست فدراسيون بيماران خاص
تيم ملي پيوند اعضا در رقابتهاي جهاني آرژانتين شرکت مي کند

سرويس ورزشي:

سرپرست فدراسيون بيماران خاص و پيوند اعضا گفت: تيم ملي پيوند اعضا براي دفاع از جايگاه خود با آمادگي در رقابتهاي جهاني آرژانتين شرکت مي کند.

'سيدباقر فاطمي نسب' روز دوشنبه در حاشيه مجمع عمومي هيات ورزشهاي بيماران خاص و پيوند اعضاي استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين رقابتها شهريور سال آينده برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه اردوهاي تيم ملي ايران امسال شروع مي شود گفت: ايران در رقابتهاي دوره قبل اين بازيها عنوان پنجم جهان را کسب کرد و درصد است در اين رقابتها علاوه بر حفظ اين جايگاه براي ارتقاي جايگاه خود تلاش کند.

وي به جدا شدن اين فدراسيون از فدراسيون ناشنوايان و تشکيل فدراسيون جديدي در کشور از تيرماه امسال اشاره کرد و گفت: تشکيل هياتها و برگزاري مجامع انتخاباتي هيات هاي استاني از مهمترين برنامه هاي اين فدراسيون است.

فاطمي نسب افزود: تاکنون در 28 استان کشور هيات ورزش هاي بيماران خاص و پيوند اعضا تشکيل شده و در 10 استان نيز مجامع انتخاباتي اين هياتها برگزار شده است.

وي محور بودن ورزش را براي درمان بيماران خاص مورد تاکيد قرار داد و گفت: فدراسيون در صدد است به عنوان يک امر جدي توسعه فعاليت هاي ورزشي را براي درمان اين بيماران در جامعه هدف توسعه دهد.

وي خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در مورد بيماران ديابتي در کنار استفاده از دارو، توسعه فعاليت هاي ورزشي عمومي، همگاني و هوازي نقش موثري بر کنترل و درمان اين بيماري دارد.

سرپرست فدراسيون بيماران خاص و پيوند اعضا گفت: جامعه هدف اين فدراسيون بسيار گسترده است و 18 هزار نفر بيماران تالاسمي، شش هزار نفر بيماران هموفيلي، 30 هزار بيمار دياليزي و پنج ميليون نفر بيمار ديابتي را شامل مي شود


نسخه چاپي ارسال به دوستان