تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آقا فيروز از جنوب به شمال
رکوردهاي آقاي خاص فوتبال ايران

سرويس ورزشي:

فيروز کريمي آخرين مربي ايراني است که کاپ قهرماني جام باشگاه هاي آسيا را لمس کرده است.

سرمربي سابق پاس تهران يکي از با سابقه ترين مربيان فعلي فوتبال ماست که تعداد عناوين و البته تيم هايش به فضايي بيشتر از يک مقاله نياز دارد. کريمي در تيم هاي پاس، بهمن، سپاهان، ابومسلم، استقلال اهواز، استقلال تهران، راه‌آهن، ذوب‌آهن، صبا، داماش، گسترش فولاد، پلي اکريل، شهاب زنجان، شاهين بوشهر، سنگ آهن بافق و پيکان تهران مربيگري کرده است.

او از چند جهت صاحب رکورد است، اول هدايت همه تيم هاي اصفهاني حاضر در سطح اول فوتبال ايران، دوم هدايت همه تيم هاي شمالي حاضر در سطح اول فوتبال ايران، اگرچه اين دو تيم رابطه ناخوشايندي با هم دارند. فيروز همچنين همه تيم هاي تهراني به جز پرسپوليس را هدايت کرده و البته از بين شهرهاي مهم فوتبال ايران تنها در کرمان و شيراز مربيگري نکرده است.

حضور فيروز کريمي در ملوان چند ماه بعد از مربيگري چند ماهه او در ذوب‌آهن است که منجر به رهايي ذوبي ها از سقوط شد. درباره کريمي گفته مي‌ شد که او قصد دارد هدايت تيمي در کيش را برعهده بگيرد. او امسال براي نجات ملوان از سقوط کاري به مراتب دشوارتر از سال گذشته دارد. کريمي که قهرماني ايران و آسيا را در کارنامه دارد، هميشه مي‌ گويد بالاي 20 جام آورده است که البته اين ادعا چندان دقيق نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان