تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فاصله بين کودکان و نوجوانان استان سمنان و ميراث فرهنگي کم مي شود

سرويس خبر:
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از اجراي برنامه هاي متنوع به مناسبت گراميداشت هفته پژوهش در اين استان خبر داد و گفت: اجراي اين برنامه ها در کم کردن فاصله بين کودکان و نوجوانان و ميراث فرهنگي موثر است.
به گزارش روابط  عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: با توجه به اهميت نهادينه شده امر پژوهش در جامعه و آشنايي و آموزش به کودکان و ساير اقشار جامعه در زمينه حفظ و احياي ميراث فرهنگي، اين اداره کل برنامه هاي متنوعي را در دست اجرا دارد.
وي گفت: بر اين اساس، بازديد از کارگاه مرمت سفال با هدف آشنايي کودکان با نحوه مرمت سفال در محل موزه حضرت(پهنه) سمنان از جمله اين برنامه هاست.
وي با تاکيد بر اهميت آموزش ميراث فرهنگي به کودکان و نوجوانان، افزود: بازديد از مسجد امام و تکميل جورچين اين مسجد و بازديد از کارگاه مرمت نقاشي محراب مسجد امام از ديگر برنامه هاست.
بحرالعلومي گفت: کودکان در اين کارگاه با نحوه مرمت نقاشي ديواري و تاريخچه مسجد امام آشنا مي شوند.
وي با اشاره به تهيه جورجين از ضلع شرقي مسجد امام سمنان به وسيله قطعات بزرگ چوبي گفت: با توجه به مرمت اين بخش از مسجد، کودکان با تکميل اين جورچين با تاريخچه مسجد و نحوه مرمت آثار تاريخي آشنا مي شوند.
وي گفت: اين اداره کل در نظر دارد با برپايي ايستگاه هاي جورچين معماري ايراني در ساير مناسبت ها، کودکان را با آثار تاريخي و مرمت آثار در استان آشنا کند.
وي بازديد از کارگاه هاي صنايع دستي در بلوار شريف واقفي و بازديد از کارگاه يکي از هنرمندان صنايع دستي مطرح استان سمنان را از جمله برنامه هاي هفته پژوهش ويژه گروه سني نوجوانان اعلام کرد.
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: علاقمندان به ميراث فرهنگي استان مي توانند در هفته پژوهش با مراجعه به خانه تدين سمنان از کارگاه هاي فعال نمدمالي و صنايع دستي و پوسترهاي تهيه شده از آثار کمال الملک متعلق به موزه ملک بازديد کنند.
بيست و سوم تا بيست و ششم آذر در ايران به عنوان هفته پژوهش گرامي داشته مي شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان