تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در شرکت گاز استان سمنان;
سمينار آموزشي «تنظيم و بهينه سازي سوخت موتورخانه ها و تاسيسات اداري» برگزار شد

سرويس خبر:
  سمينار آموزشي تنظيم و بهينه سازي سوخت موتورخانه ها و تاسيسات اداري، با حضور نمايندگان انرژي و مسئولين موتورخانه ساختمان دستگاه هاي اجرائي در سالن اجتماعات شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا شريفي نژاد معاون امور بهره برداري شرکت گاز استان سمنان در حاشيه اين سمينار گفت : اين سمينار آموزشي در راستاي مصوبات شوراي فني استانداري و تاکيد شوراي اداري استان سمنان با هدف کمک به ارتقاي دانش فني ادارات، ايجاد بهبود در روشها، صرفه جوئي و مصرف بهينه گاز و با دعوت از نمايندگان انرژي و مسئولين تاسيسات دستگاههاي اجرائي برگزار شد ه است .
رياحي مشاور شرکت ملي گاز ايران درزمينه گرمکنهاي ايستگاههاي تقليل فشار گاز و مشاور معاونت فن آوري رياست جمهوري در ايجاد شبکه خدماتي انرژي و مدرس اين دوره  نيز با تشريح اصول احتراق، انرژي اوليه ، ثانويه ،  نهايي و انرژي مفيد به شاخص هاي عملکرد و انرژي بر اساس استاندارد هاي موجود اشاره کرد و افزود: با ارزيابي هاي صورت گرفته در بيش از 800 ساختمان اداري، بيمارستان، آموزشي و... مشخص شده است که 74 درصد ساختمان موتورخانه ها، 42 درصد چيدمان تجهيزات، 31 درصد خط سوخت، بيش از 40 درصد مشعل ها و 42 درصد ديگها و 46 درصد ظرفيت حرارتي ديگ ها ومشعل ها و بيش از 55 درصد دودکش ها با استانداردهاي موجود هيچ انطباقي ندارند.
مدرس اين دوره با ارائه راهکارهاي اساسي در افزايش راندمان تاسيسات، افزايش راندمان احتراق، راندمان دوره اي و راندمان ساليانه را از تاثيرات معاينات فني  بر کاهش مصرف سوخت دانست و افزود: در نهايت پس از رفع عدم انطباق موتورخانه هاي مذکور توانستيم مصرف آنها را حدود 24/3 درصد کاهش دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان