تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بيشتر بدانيم ؛ خواص خرمالو

خرمالو از جمله ميوه هايي است که اگرچه در حالت نارس گس و سفت است ولي اگر آن را در دماي معمولي اتاق قرار دهيد، به مرور خواهد رسيد و نرم و شيرين مي شود.
البته طعم و مزه آن به نوع خرمالو بستگي دارد; به اين معنا که حتي بعضي از انواع رسيده نيز همچنان حالت گسي را دارند. خرمالو علاوه بر اينکه به صورت خام و تازه مصرف مي شود، در آجيل ميوه هاي خشک نيز يافت مي شود. در ضمن از پخته آن نيز به صورت مربا، مارمالاد و همچنين در انواع شيريني ها و کيک ها استفاده مي کنند.

   خواص غذايي
خرمالو سرشار از ويتامين A ، بتاکاروتن و همچنين مقدار قابل توجهي ويتامين هاي B1 ، B2 ،  B3 و ويتامين  C است. اين ميوه همچنين مواد معدني مختلف مورد نياز بدن را مانند کلسيم، گوگرد، آهن، فسفر، منيزيم و پتاسيم دارد; به همين جهت براي رشد و نمو کودکان بسيار مفيد شناخته شده است.

  خواص درماني
خوردن خرمالوي رسيده براي افرادي که از سينه درد در رنج هستند، توصيه مي شود.
مي گويند اگر خرمالو را به صورت ناشتا ميل کنيد، براي درمان اسهال خوني بسيار مفيد خواهد بود.
خرمالو براي بيماران کبدي، کليوي و نقرسي نيز مفيد است.
خرمالو حاوي مقدار زيادي پکتين است. پکتين يکي از فيبرهاي محلول در آب است که باعث کاهش چربي خون مي شود.
خرمالو سرشار از ويتامين  A و بتاکاروتن است. همچنين داراي مقدار قابل توجهي ويتامين هاي   B1 ،   B2 ،   B3 و  C  مي باشد. در ضمن اين ميوه خوش رنگ و خوش طعم داراي مواد معدني ضروري براي بدن مانند کلسيم، گوگرد، آهن، فسفر، منيزيم  و پتاسيم است.
  هر يک از مواد معدني فوق نقش موثري در سلامتي و تندرستي بدن ما دارند. اگر خرمالو به خوبي رسيده باشد، براي کودکان  نيز ميوه اي مفيد محسوب مي شود و در رشد و نمو آنها موثر است. در ضمن خرمالو ميوه اشتها آوري است.
کلسيم در رشد کودکان و حفظ انرژي براي بزرگسالان موثر است. آهن عنصر اصلي خون سازي، و پتاسيم اشتها آور و شستشو دهنده کليه و کبد مي باشد. اين ميوه در افراد مبتلا به نقرس و بيماري هاي کبدي و کليوي بسيار موثر است.
موادقندي خرمالو شامل لوولز و گلوکز است و با آن که مقدار آن 20 درصد است، براي مبتلايان به بيماري قند، زيان بخش نيست. خرمالو حاوي مقدار زيادي پکتين است. پکتين يکي از انواع فيبرهاي محلول در آب است که باعث کاهش چربي هاي خون مي شود.
اسيدهاي موجود در خرمالو عبارتند از: اسيد ماليک، اسيد سيتريک و اسيد تارتاريک. سلولز موجود در خرمالو به طور نسبي کم است و از اين نظر هضم آن آسان تر مي باشد.
خرمالو داراي مقدار کمي تانن مي باشد که گاهي ممکن است موجب يبوست شود.
همان طور که ذکر شد، خرمالو سرشار از ويتامين A  است. چنانچه اين ويتامين به مقدار کافي به بدن نرسد، نه تنها قدرت بينايي را کم مي کند، بلکه باعث شکننده شدن پوست، ناخن و موها مي شود. همچنين در ميزان هوش و سلامت بدن نيز اختلال ايجاد مي شود.
مي توان از آب خرمالو براي درمان زخم ها استفاده کرد. همچنين اين ميوه براي آفت دهان  و گلودرد بسيار مفيد است. مصرف اين ميوه با ارزش به همه شما توصيه مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان