تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمانده ناجا در صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان
نيروي متخلق به اخلاق اسلامي فراتر از قانون عمل نمي کند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
با حضور فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان در ستاد فرماندهي انتظامي اين استان برگزار  شد.
در اين مراسم پس از تلاوت آياتي چند از کلام الله مجيد، نيروهاي انتظامي استان سمنان حضور فرمانده نيروي انتظامي و نيز مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي را گرامي داشتند.
صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان با به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران توسط نيروهاي پليس ادامه يافت و يگان هاي حاضر در ميدان با حرکات رزمي و نمايشي خود، اقتدار و صلابت پليس را به نمايش گذاشتند.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ماموريت ناجا را پاسداري از ارزشهاي الهي و اخلاقي دانست و گفت: نيروي متخلق به اخلاق اسلامي فراتر از قانون عمل نمي کند.
وي با اشاره به اينکه اقتدار کشور به اوج رسيده و زبان زد همه ملت ها شده است، گفت: عزت و اقتدار امروز جمهوري اسلامي ايران در سايه قدرت، آگاهي و اتحاد مردم محقق شده است.
سردار سرتيپ اسماعيل احمدي مقدم، اظهار داشت: امروز ايران اسلامي در سايه وحدت داخلي، در دنيا به مرحله اي رسيده است که همه قدرت هاي جهاني در يک طرف و نمايندگان جمهوري اسلامي ايران نيز در يک سوي مذاکره مي کنند و ابرقدرت هاي زورگوي جهان نمي توانند اراده خود را به نمايندگان ايران اسلامي تحميل کنند.
وي با اشاره به وحدت مثال زدني حاکم بر کشور افزود: آرامش و وحدتي که امروز بر جامعه ما حاکم است شامل وحدت نا گسستني ميان آحاد افراد جامعه، وحدت مثال زدني بين ارکان مديراين جامعه و نيز وحدت هميشگي ميام مردم و حکومت است و اين مهم بايد همواره حفظ شود.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينکه ماموران نيروي انتظامي در واقع راه و خط سرخ امام حسين(ع) را ادامه مي دهند تصريح کرد: پاسداري از حدود ارزش هاي اسلامي و اخلاقي همان ادامه راه حضرت اباعبدالله الحسين(ع) است.
احمدي مقدم با اشاره به اينکه امر به معروف و نهي از منکر به عنوان دو فريضه مهم الهي در راستاي اصلاح امور در اولويت برنامه هاي نيروي انتظامي است تصريح کرد: ماهانه تعداد زيادي شهدا از نيروي انتظامي در همين راستا تقديم انقلاب اسلامي ما مي شود و ماموران اين نيرو، همواره بايد آماده شهادت بوده و شهادت را به عنوان انتها و اوج خدمت رساني به اسلام و انقلاب براي خود ترسيم کنند.
وي با بيان اينکه نيروي انتظامي بايد با انحرافات اخلاقي و رفتاري در جامعه مبارزه کند عنوان کرد: نيروي انتظامي حق سستي نداشته و نمي تواند چشم خود را در برابر کژي ها و انحرافات ببندد.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با تاکيد بر اينکه البته آمر به معروف بايد عامل به معروف نيز باشد تصريح کرد: کسي مي تواند در ميدان مبارزه با انحرافات و اجراي امر به معروف و نهي از منکر موفق باشد که اين مهم را در خود تقويت کرده و نيروي پليس در اين راه نبايد فراتر از قانون عمل کند.
فرمانده نيروي انتظامي استان سمنان هم در اين مراسم با اشاره به اهتمام ماموران نيروي انتظامي استان در مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر گفت: در سال جاري متلاشي کردن باندهاي مواد مخدر نسبت به مدت مشابه 51 درصد رشد داشته است.
سردار محمدرضا ميرزايي افزود: در همين راستا افزايش کشف مواد مخدر نيز حدود 51 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و ميزان دستگيري قاچاقچيان نيز 27 درصد رشد داشته است.
وي همچنين با بيان اينکه نيروي انتظامي استان در راستاي برقراري امنيت در استان و همچنين مبارزه با سرقت نيز گامهاي بلندي برداشته است خاطر نشان کرد: با استقرار مرکز مبارزه با سرقت در استان اهتمام در راستاي مبارزه با سرقت نيز افزايش يافته بطوري که امسال نسبت به مدت مشابه افزايش 12 درصدي کشف سرقت را داشتيم. همچنين ميزان افزايش تعداد سرقت ها در 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه صفر بوده است.
ميرزايي همچنين به کاهش تصادفات در حوزه هاي درون شهري و برون شهري نيز اشاره کرد و گفت: ميزان تلفات امسال نسبت به سال گذشته کاهش 21 درصدي داشته يعني بالغ بر 50 نفر کمتر در تصادفات محورهاي استان،جان خود را از دست داده اند.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران همچنين در حاشيه صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان به مقام شامخ شهداي اين استان اداي احترام کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان