تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اخبار کوتاه

پرداخت بدهي‌هاي دولت قبل

معاون کل سرپرست نهاد رياست‌جمهوري گفت: عمده افزايش اعتبار بودجه سال 1394 نهاد رياست‌جمهوري، به دليل پرداخت بدهي‌هاي دولت قبل بوده است.

مرتضي بانک در گفت‌و‌گو با ايرنا افزود: اين بدهي‌ها مربوط به سالهاي 90، 91 و 92 به شرکت‌ها، افراد، اشخاص حقيقي و حقوقي و بنگاه‌هاي مختلف بوده است که ملزم به پرداخت آن بوديم.

وي اظهار داشت: تلاش شد اين اعتبار در بودجه سال 1394 نهاد رياست جمهوري پيش بيني و به طلبکاران پرداخت شود. بانک اضافه کرد: همچنين بودجه نهاد رياست‌جمهوري نيز همچون ساير دستگاه‌ها تا حدودي افزايش داشته است.


سياست‌ جبراني براي نان

در جلسه غيرعلني مجلس با حضور نوبخت مطرح شد که دولت براي افزايش قيمت نان بايد سياست‌هاي جبراني در نظر بگيرد. عضو کميسيون کشاورزي به نقل از لاريجاني گفت که در اين جلسه رييس مجلس نسبت به ضرورت کار کارشناسي در افزايش 30 درصدي قيمت نان تاکيد کرد و گفت که دولت بايد در رابطه با فشار افزايش قيمت نان بر اقشار کم درآمد بيشتر مطالعه مي‌‌کرد.

عباس پاپي‌زاده، با اعلام اين خبر به ايسنا افزود: نوبخت که براي ارائه گزارشي درباره بودجه سال 94 در جلسه غيرعلني صبح ديروز مجلس حاضر شده بود با تذکر لاريجاني در رابطه با افزايش قيمت نان مواجه شد مبني بر اين که عدد 30 درصد بايد کارشناسي مي‌‌شد و دولت بايد در رابطه با فشار آن بر اقشار کم درآمد بيشتر مطالعه مي‌‌کرد. او ادامه داد: آقاي لاريجاني تاکيد کردند که دولت بايد سياست‌هاي جبراني را براي اين موضوع در نظر بگيرد.


مشاور امور بانوان وزيرکشور خبر داد:
تامين بودجه تدوين سند ملي "امنيت زنان و کودکان"

مشاور امور بانوان وزيرکشور گفت: مشکل بودجه سند ملي امنيت زنان و کودکان حل شده است واميدواريم نسخه نهايي آن تا يک ماه آينده آماده شود. فهيمه فرهمندپور در گفت‌وگو با ايسنا ، اظهار کرد: نسخه نهايي سند ملي "امنيت زنان و کودکان" در اختيار معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور قرار مي‌گيرد.

وي درباره بودجه امور بانوان وزارت کشور در سال 84 نيز گفت: هنوز توزيع داخلي بودجه سال 94 وزارت کشور نهايي نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان