تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون وزارت آموزش و پرورش:
کلاس‌هاي درس روستايي سه پايه مي‌شوند

معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش با بيان اينکه بر اساس آيين‌نامه از سال آينده کلاس‌هاي چندپايه بايد حداکثر داراي سه پايه باشند، عنوان کرد: در صورت لزوم تشکيل کلاسي با بيش از سه پايه، تا شش ساعت حق‌التدريس به معلم پرداخت مي‌شود زيرا معلم بايد زمان بيشتري براي دانش‌آموزان صرف کند.

محمد ديمه‌ور در گفت‌وگو با خبرنگار(ايسنا)، با بيان اينکه به تازگي آيين‌نامه کلاس‌هاي چندپايه به عنوان مصوبه قطعي شوراي عالي آموزش و پرورش و با امضاي رئيس جمهور ابلاغ شد ، اظهار کرد: اکنون در حال تدوين شيوه‌نامه اجرايي اين آيين‌نامه هستيم. وي افزود: حدود 700 هزار دانش‌آموز در کشور مشغول تحصيل در 52 هزار کلاس چندپايه هستند. اما با توجه به روند مهاجرت از روستا به شهر و کاهش جمعيت روستايي پيش بيني مي‌شود آمار کلاس‌هاي چندپايه در آينده افزايش يابد. بنابراين ضرورت اداره مطلوب آموزشي و پرورشي اين کلاس‌ها اقتضا مي‌کرد تا آيين‌نامه‌اي براي آن تدوين شود.

معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اينکه بر اساس اين آيين‌نامه از سال آينده کلاس‌هاي چندپايه بايد حداکثر داراي سه پايه باشند، عنوان کرد: ممکن است به هر دليل در مناطق خاصي از کشور نياز به تشکيل کلاس‌ها با بيش از سه پايه وجود داشته باشد. در اين صورت بنا به تشخيص شوراي برنامه‌ريزي استان، کلاس بيش از سه پايه در آن منطقه تشکيل خواهد شد.

ديمه‌ور افزود: به ازاي هر پايه اضافه و به نسبت دانش‌آموزاني که به کلاس اضافه مي‌شوند، تا شش ساعت حق‌التدريس به معلم پرداخت مي‌شود زيرا معلم بايد زمان بيشتري براي دانش‌آموزان صرف کند.

ديمه‌ور ادامه داد: هنوز آمار قطعي کشوري درباره تعداد کلاس‌هاي بيش از سه پايه در کشور نداريم ولي در آينده نزديک و پس از تکميل اطلاعات اعلام مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان