تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
تردد زائران اربعين از مرزهاي ايران و عراق دو برابر شده است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: تعداد زائراني که براي پياده روي زيارت اربعين شهادت امام حسين(ع) از مرزهاي ايران به کشور عراق خارج شده اند تاکنون 2 برابر مدت مشابه سال گذشته بوده است.
سردار سرتيپ اسماعيل احمدي مقدم در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان سمنان، اظهار داشت: پيش بيني مي شود با ادامه اين روند تا روز اربعين بيش از يک ميليون زائر حسيني براي راهپيمايي تا حرم امام حسين(ع) از مرزهاي 3گانه جمهوري اسلامي ايران و عراق عبور کنند.
وي تصريح کرد: زائران حسيني از 3 مرز شلمچه، مهران و چزابه وارد خاک عراق شده اند.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينکه روزانه 50 هزار نفر از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران وارد کشور عراق مي شوند، تصريح کرد: لغو هزينه رواديد و عوارض خروج از کشور و نيز عشق و علاقه مردم به راهپيمايي براي اربعين شهادت امام حسين(ع) سبب هجوم بي سابقه مردم براي عبور از مرزهاي ايران و عراق شده است.
احمدي مقدم با اشاره به اينکه همه دستگاه هاي مربوطه براي تسهيل خروج زائران حسيني از مرزها همکاري مناسبي داشته اند خاطرنشان کرد: اما نيروهاي مرزي عراق همپاي نيروهاي جمهوري اسلامي ايران آمادگي پذيرش زائران ايران را نداشته اند و هجوم جمعيت مشتاق زيارت امام حسين(ع) در اين ايام براي آنان مشکلاتي را ايجاد کرده بود.
وي خاطرنشان کرد: بر همين اساس هيئتي به مرزهاي ايران و عراق اعزام شده و تلاش شد تا عبور و مرور زائران ايران به داخل کشور عراق روان تر شود.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به تشکيل قرارگاه اربعين در ناجا، تصريح کرد: فرماندهي پليس راه و راهور کشور براي بازگشت اين زائران تدابير ويژه انديشيده و با همکاري وزارت راه و شهرسازي آمادگي روان سازي عبور و مرور در بازگشت زائران را دارند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان