تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سمنان، بالاترين سرانه دانشجويي کشور را دارد

سرويس دانشجو :
دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با اشاره به اينکه سمنان، بالاترين سرانه دانشجويي را در کشور دارد،از سهم 30 درصدي دانشگاه آزاد از جمعيت دانشجويي اين استان خبر داد.  
دکتر شاهرخ رنجبر بهادري در جلسه شوراي استاني دانشگاه آزاد اسلامي که با محوريت بحث و تبادل نظر پيرامون نمودار سازماني جديد دانشگاه آزاد و با حضور معاون برنامه ريزي دانشگاه آزاد اسلامي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکز، نماينده مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان و روساي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان سمنان در سمنان برگزار شد با اشاره به رتبه نخست استان سمنان از حيث سرانه دانشجويي در کشور گفت: استان سمنان با بيش از 105 هزار دانشجو و دارابودن نسبت سرانه يک دانشجو به ازاي هر 6 نفر جمعيت استان، داراي بالاترين سرانه دانشجويي در کشور است که از اين ميزان، دانشگاه آزاد اسلامي با اختصاص 30 درصد از جمعيت دانشجويي استان جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص داده است.  
رنجبر بهادري افزود: امروز دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بيش از 50 درصد بار آموزش عالي کشور را به دوش مي کشد. اين دانشگاه بر اساس هرم دانشجويي کشور با توجه به سند چشم انداز پنج ساله و بنا بر توافق و پس از صدور مجوز هاي لازم از سوي وزارت علوم بخش عمده رشد تحصيلات تکميلي تا رسيدن به رقم دو درصد هرم دانشجويي کشور ترسيم شده در سند فوق در اين بخش را به خود اختصاص داده است. 
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان توجه به کيفيت را امري ضروري در دانشگاه دانسته و دو مولفه ارتقاي هرم هيئت علمي و نظم و انضباط سازماني را از الزامات کيفي سازي دانشگاه دانست و ضمن تقدير از اقدامات صورت گرفته پيرامون اصلاح و سازماندهي نمودار سازماني، اقدامات انجام گرفته را در جهت صلاح و صرفه دانشگاه و بسيار کاربردي خواند و افزود: بدون شک ،نظم سازماني يکي از دستاوردهاي مهم اين اقدام است که ماحصل آن به رشد و بالندگي دانشگاه کمک شاياني خواهد کرد.  
به گزارش ايسنا، دکتر حسن زاده لطفي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکز نيز در اين جلسه به سهم دانشگاه آزاد اسلامي در توليد علم در کشور اشاره کرد و گفت: امروز سهم دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين واحد دانشگاه حضوري جهان در توليد علم در مقايسه با سال 2004 که تنها چهاردرصد کشور بود به 26 درصد در سال 2014 رسيده است که نشان از رشد چشمگير نقش دانشگاه آزاد در زمينه توليد علم در ميان مراکز آموزش عالي کشور دارد.  
وي خاطرنشان کرد: اختصاص رتبه نخست توليد علم و تثبيت جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي دربين مراکز آموزش عالي کشور دليل محکمي بر رشد و شکوفايي کيفي اين مجموعه بزرگ دانشگاهي محسوب مي شود.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان