تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير بخش مسابقه عکس جشنواره تئاتر فجر خبر داد
اهداي دو تنديس به برگزيدگان بخش عکس تئاتر فجر

دبير بخش مسابقه  عکس جشنواره  تئاتر فجر از اهداي دو تنديس به برگزيدگان دو بخش رقابتي اين مسابقه خبر داد.  
رضا موسوي اظهار کرد: ما امسال يک بخش جديد را به مسابقه ي عکس جشنواره ي تئاتر فجر اضافه کرده ايم که عنوان آن «انگاره نگاري» است; در اين بخش سنجش فضاي ذهني عکاسان و فعاليت آن ها در عرصه ي تئاتر مورد توجه قرار مي گيرد و علاقه مندان مي توانند از متون نمايش نامه هاي چاپ شده يا اجراشده در ايران و جهان متني به اندازه 300 کلمه انتخاب کنند و همراه با آن، يک عکس بفرستند. در واقع، اين عکس و قطعه  نمايشي بايد تکميل کننده  يکديگر باشند و در قالب يک پروژه ارائه شوند. 
او ادامه داد: اتفاق تازه اي که در اين دوره از جشنواره مي افتد، اهداي دو تنديس به عکاسان تئاتر است; يک تنديس به عکاس برگزيده ي بخش نمايش هاي اجراشده و تنديس ديگر به برگزيده بخش انگاره نگاري. همچنين از نفرات دوم و سوم هر بخش تقدير خواهد شد و اگر کيفيت آثار خيلي خوب باشد ممکن است نفر چهارمي هم به عنوان برگزيده معرفي شود.  
موسوي همچنين گفت: در بخش اصلي، هر عکاس مي تواند پنج عکس از آثار خود را که از نمايش هاي اجراشده در بازه ي زماني ابتداي آذر 92 تا انتهاي آذر 93 گرفته شده، به دبيرخانه ارسال کند.  
وي با اشاره به اين که فراخوان مسابقه  عکس جشنواره  تئاتر فجر به زودي منتشر مي شود، اظهار کرد: عکاسان تا 12 دي ماه فرصت دارند عکس هاي خود را به دبيرخانه ارسال کنند. 20 دي ماه عکس ها داوري و برگزيدگان مشخص مي شوند. 
دبير بخش مسابقه  عکس جشنواره  تئاتر فجر درباره  تاثير عکس در بيان نمايش، گفت: تئاتر، هنري است که به صورت مجموعه اي و گروهي کار مي شود و عکاسان به ماندگار شدن نمايش هاي اجراشده کمک مي کنند. در واقع، عکس بهترين نوع بيان تئاتري بعد از اجراي آن است. حتي يک فيلم از اجرا هم نمي تواند تاثير و قدرت بيان عکس را داشته باشد و آن طور که بايد و شايد حق مطلب را ادا کند.  
او ادامه داد: عکاسي از تئاتر هميشه اهميت داشته و بخش عکس و پوستر از بخش هاي مهم جشنواره  تئاتر فجر محسوب مي شوند. دکتر اردشير صالح پور امسال دبير جشنواره  تئاتر فجر است و او من را براي دبيري بخش عکس انتخاب کرد.  
موسوي همچنين بيان کرد: آن طور که در سال هاي گذشته جريان داشته، مسابقه ي عکس جشنواره  تئاتر فجر شامل رقابت عکاساني است که از نمايش هاي يک سال اخير عکس گرفته اند. آن ها عکس هايي از نمايش هاي صحنه اي تئاتر ايران را به دبيرخانه ارسال مي کنند تا داوري شوند.  
او افزود: امسال از عکس هاي برگزيده، يک کتاب چاپ و نمايشگاهي هم از اين عکس ها برگزار خواهد شد. تعداد عکس هاي داوري شده از آثار ارسالي به دبيرخانه 30 عدد خواهد بود.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان