تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مشاور استاندار و دبير ستاد اقامه نماز استان:
جوانان با فوايد نماز آشنا نيستند

سرويس خبر:
حجت الاسلام فاطمي نيا مشاور استاندار و دبير ستاد اقامه نماز استان سمنان با شرکت در جلسه ستاد اقامه نماز شرکت گاز استان با فعاليت هاي اين ستاد آشنا شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا جراحي مدير عامل شرکت گاز استان و رييس ستاد اقامه نماز اين شرکت در اين جلسه باتشريح اقدامات انجام شده در راستاي ترويج و اقامه اين فريضه الهي گفت:  سعي کرده ايم ستاد نماز شرکت گاز استان پويا و رو به رشد باشد تا با تداوم فعاليت ها و سوق دادن آنها به سمت خانواده ها بعنوان بنيادي ترين رکن جامعه به توسعه کيفي اين فريضه الهي کمکي کرده باشيم زيرا هرچه خانواده ها از اين منظر قوي تر باشند جامعه اي سالم تر و پوياتر خواهيم داشت  البته تمامي همکاران، خود را خادم نماز مي دانند و ما اميدواريم عملکرد اعضاي ستاد به جذب حداکثري همکاران وخانواده هاي عزيزشان به امر نماز بي انجامد.
حجت الاسلام فاطمي نيا نيز در اين جلسه با تقدير از فعاليتهاي مثبت ستاد اقامه نماز شرکت گاز استان سمنان  گفت: به حول و قوه الهي شرکت شما در کنار خدماتي که به مردم مي دهد از سابقون در امر نماز است و افزود: نماز اقيانوسي است که هر چه غواصان حرفه اي در آن غور کنند باز هم گوهر هاي ناب و تازه تري را در آن پيدا مي کنند وما بايد پيامبربزرگوار اسلام (ص) که صفاتشان برگرفته از  ذات اقدس الهي بود را الگوي خود قرار دهيم زيرا خود ايشان فرمودند: نماز خودتان را آنگونه بخوانيد که من مي خوانم يعني نماز خود را با نماز من تطبيق نماييد زيرا نماز من معيار وقالبي براي سنجش وصحت اعمال شماست، از سوي ديگر بايد اعمال و اذکارمان نيز  في ا... و با ا... باشد زيرا که ممکن است کاري در راه خدا باشد ولي براي خدا نباشد.
دبير ستاد اقامه نماز استان سمنان افزود:  اگر در اداي اين فريضه الهي به ديده اسقاط تکليف نگاه کنيم  عمق و جان نماز را درک نمي کنيم براين اساس تمسک به الگوهاي رفتاري   پيامبر (ص) به ماکمک ميکند که نمازمان رابا حضور قلب بخوانيم واين نمازي است که انسان را در شوق رسيدن به معبود کمک مي کند و او را به قرب الهي مي رساند.
حجت الاسلام فاطمي نيا در پايان به هجمه استکبار جهاني در زدودن فرهنگ ديني درجوامع اشاره کرد و افزود:  مشکل اصلي جامعه ما اين است که جوانان ما با فوايد نماز آشنا نيستند  پس بايد   کاري کنيم که نماز به خانه ها برود و  اگر نماز مان درست شد همه چيزمان درست مي شود زيرا کسي که نماز بخواند روزه هم مي گيرد ، زکات  هم مي دهد، امر به معروف و نهي از منکر هم مي کند و اين نماز در   همه ي شئون زندگيش رخنه پيدا مي کند بنابراين همه ما بايد از نماز و صبر در کارهايمان کمک بگيريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان