تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ربيعي خبر داد:
طبقه‌بندي و آموزش رايگان معلولين براي حل مشکل اشتغال

وزير تعاون ، کار و رفاه اجتماعي با اعلام آغاز طرح طبقه بندي معلولان و تهيه بانک اطلاعاتي آنها از تصميم و عزم دولت براي حل مشکل اشتغال معلولان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايسنا، ‌علي ربيعي در حاشيه رالي خانوادگي معلولين که صبح روز جمعه برگزار شد، گفت: حدود 3 ميليون فرد داراي معلوليت جسمي و رواني شديد در کشور داريم.

وي باشاره به نگاه ويژه دولت براي حل مشکل اشتغال معلولان اظهار کرد: ما امسال بايد بتوانيم رشد 3 درصد اشتغال معلولين را تجربه کنيم و قطعا چند سال ديگر تاثيرات آن را خواهيم ديد .

وي با اشاره به برنامه پيش‌بيني شده براي طراحي و بازيابي شغلي ويژه معلولين تاکيد کرد: ‌دولت بنا دارد براي اشتغال مداخله کند و براين اساس صندوق اشتغال طراحي و سازمان فني و حرفه اي نيز مکلف شده که معلولين را طبقه بندي و متناسب با فيزيک آنها و ليست مشاغل آموزش هاي لازم به صورت رايگان به افراد معلول داده شود.

به گفته ربيعي، بعد از اقدامات سازمان فني و حرفه اي،‌ سازمان بهزيستي کشور دسته بندي هاي لازم را انجام مي دهد و افراد را در علايق شغلي خود دسته بندي و جاي مي دهد. همچنين منابع مالي لازم را سازمان بهزيستي و وزارتخانه در اختيار صندوق مهر امام رضا قرار مي دهند و اين منابع 3 برابر منبع خود صندوق مهر امام رضاست که در قالب وام اشتغال برنامه ريزي مي شود .

ربيعي در خاتمه تاکيد کرد که در نظر داريم بخشي از خدمات بيمه اي و بخشي از حقوق معلولين را به بخش خصوصي بسپاريم تا بهتر بتوانيم به اين عزيزان خدمات ارائه کنيم و بخشي از هزينه هاي کارفرما را متقبل مي شويم .


نسخه چاپي ارسال به دوستان