تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دکتر کواکبيان در پرشورترين اجتماع اهالي رسانه استان سمنان تشريح کرد;
فلسفه راهپيمايي ميليوني مراسم اربعين در کربلا
در آينده اگر دست اندرکاران امور جايگاه خانه مطبوعات استان را جدي نگيرند حتما خودشان ضرر مي کنند

دکتر کواکبيان رئيس شوراي مرکزي خانه مطبوعات استان سمنان در ابتداي اين جلسه، گفت: خداوند متعال را شاکريم که در فضاي مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران مي توانيم آزادانه چنين نشست هايي را برگزار و مطبوعات را به آزاد خواهي، آزاد انديشي و آزاد طلبي دعوت کنيم و اميدواريم ما نيز عامل اين آزادي باشيم.
کواکبيان با تلا وت آيه «ما عندکم لا  ينفد و ما عندالله باق» و بيان اينکه هر آنچه بشر در اين دنيا به دست مي آورد فاني است و باقي نمي ماند اظهار داشت:آن چيزي که در دنيا و آخرت براي ما باقي مي ماند اعمال و کردار و کارهايي است که براي خدا و رضاي او انجام مي دهيم.
استاد علوم سياسي دانشگاه علا مه طباطبايي با اشاره به اين که يک تفسير معمولي از اين آيه اين است که انسان ها نبايد چندان به فکر مال و منال و موبايل و اتومبيل و ساختمان هاي مجلل و... باشند و بدانند که ذات اقدس الهي منشا همه قدرت هاي برتر و ماندگار است اما يک تفسير دقيق تر اين است که اگر انسان هرچه براي خودش بدود نهايتا به جايي نخواهد رسيد و همه داشته هايش از بين مي رود اما اگر براي خدا کار کند همه اعمال و رفتار او ذخيره مي شود و ماندگار خواهد شد.
مديرمسوول روزنامه پيام استان سمنان با اشاره به راهپيمايي بيش از دوازده ميليون نفر از عاشقان ابا عبدالله الحسين (ع) در ايام اربعين در کربلا  گفت: رمز و راز چنين عظمتي همان قيام امام حسين (ع) براي خداست که ايشان فقط بخاطر جلب رضايت الهي زمزمه «لا  معبود سواک» را در قتلگاه تکرار مي کند
و زينب کبري(س) آن شيرزن قهرمان کربلا  و آن قافله سالا ر و تداوم بخش نهضت حسيني در برابر يزيد جنايتکار و در حقيقت نه به عنوان روزنامه نگار بلکه خون نگار کربلا  چون براي خدا کاري مي کرد جمله «ما رايت الا  جميلا » را بر زبان جاري مي سازد.
راستي کجا رفت آن جاه و جلا ل و جبروت دستگاه بني اميه؟
آيا امروز کسي حتي کوچکترين يادي از يزيد و معاويه مي کند؟
و حتي آيا امروز کسي از صدام جنايتکار سراغ مي گيرد؟ اما چند صد هزار نفر فقط از ايران بدون رواديد به کربلا  مي روند و نه فقط مردم شهرهاي مختلف عراق بلکه از يمن و جنوب عربستان گرفته تا شام و اردن و لبنان از بحرين و کويت گرفته تا ساير کشورهاي خليج فارس همه و همه يکصدا فرياد لبيک يا حسين (ع) سر مي دهند. لذا اميدوارم حرکت همه ما به ويژه در اين خانه مطبوعات براي خداوند باشد تا ماندگار و جاودانه بماند.
رئيس شوراي مرکزي خانه مطبوعات استان سمنان در ادامه با اشاره به برگزاري هشتمين دوره انتخابات هيات مديره و بازرسان خانه مطبوعات استان سمنان با اساسنامه جديد، گفت:ما معتقديم راي يک يک اعضا حق الناس است و بايد به گونه اي عمل کنيم تا وحدت مجموعه استاني خانه مطبوعات در آراي ما ظاهر شود و از همه شهرستانها در شوراي مرکزي اين خانه حضور داشته باشند.
به گفته کواکبيان، با تاکيد بر اينکه خانه مطبوعات استان سمنان بايد جايگاه واقعي خود را پيدا کند، اظهار داشت: مسئولان دستگاه هاي اجرائي استان سمنان بايد به خانه مطبوعات مرکز استان و ساير شهرستانها توجه کنند و به جايگاه خبرنگاران و روزنامه نگاران اين تشکل احترام بگذارند و بدانند که اگر بي توجهي کنند هيچ يک از خبرهاي آنان به صورت مکتوب منتشر نخواهد شد.
 کواکبيان در پايان اظهار اميدواري کرد:دولت هر چه سريعتر  لايحه نظام صنفي رسانه را در هيات دولت تصويب و به مجلس ارائه کند تا به صورت قانون به استان ها ابلاغ شود.
وي گفت: قطعا اين نظام صنفي رسانه همانند نظام پزشکي و مهندسي در استان ها نيز شکل خواهد گرفت و خانه مطبوعات پشتيبان خوبي براي اين نظام است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان