تاریخ 1393/09/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بر اساس اساسنامه جديد و با حضور پرشور اعضا انتخاب شدند
ترکيب جديد هيات مديره خانه مطبوعات استان
انتخاب مديرمسوول روزنامه پيام استان سمنان براي هشتمين دوره پياپي در هيات مديره

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
در پانزدهمين مجمع عمومي عادي خانه مطبوعات استان سمنان که صبح ديروز جمعه با حضور نظري رئيس امور استانها و نماينده معاونت مطبوعاتي کشور، دکتر سما کوش نماينده تام الاختيار استانداري سمنان، سيما رجبي نماينده تام الاختيار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان و ناظر اين اداره کل بر انتخابات، دکتر مصطفي کواکبيان رئيس و اعضا» شوراي مرکزي خانه مطبوعات، باهنر معاون فرهنگي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، خبرنگاران، سرپرستان دفا تر جرايد در استان، خبرگزاري ها و پايگاه هاي خبري محلي در تالار امير کبير فرهنگسراي کومش سمنان برگزار شد، اعضاي جديد هيات مديره و بازرسان خانه مطبوعات استان سمنان با برگزاري انتخاباتي پرشور مشخص شدند.
در ابتداي اين جلسه، سيد اسماعيل هاشمي، علي اکبر اسدي، نغمه بيدقي فر، عبدالعلي نيازمند و حسن جلالي به ترتيب به عنوان رئيس، نايب رئيس، منشي و ناظران مجمع عمومي عادي خانه مطبوعات انتخاب و در جايگاه هيات رئيسه موقت مستقر شدند.
باهنر معاون فرهنگي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان هم در ادامه اين جلسه، با تقدير از رئيس و اعضاي شوراي مرکزي سابق خانه مطبوعات سمنان، اظهار داشت: خانه مطبوعات جديد بتواند شرايط مساعد براي همراهي، همکاري، انسجام و وحدت بين تمام آحاد اصحاب مطبوعات فراهم کند.
باهنر گفت: خانه مطبوعات بايد به رسالت اصلي خود توجه نمايد و مبناي کار بايد بر طبق اساسنامه باشد و اگر هم اشکالي در اساسنامه وجود دارد بايد پيگيري، مطرح و اصلاح شود.
وي تصريح کرد: خانه مطبوعات بايد مشکلات اصحاب رسانه را به بهترين نحو ممکن پيگيري و در جهت رفع آنها اقدام نمايد.
مهدي صميميان رئيس خانه مطبوعات استان سمنان هم در اين جلسه، با تشريح اقدامات و فعاليت هاي صورت گرفته توسط اين خانه، گفت:در حال حاضر 250 نفر  عضو اين خانه هستند.
وي تاسيس صندوق قرض الحسنه خانه مطبوعات (عضويت بيش از 100 نفر و اعطاي تسهيلات به اعضا به تعداد 21 نفر در مدت 4 ماه با کارمزد 6% و باز پرداخت 18 ماهه) را از جمله اقدامات خانه مطبوعات استان سمنان اعلام کرد و گفت: برگزاري مجمع عمومي فوق العاده و تصويب اساسنامه جديد خانه مطبوعات در مهر ماه 93 و برگزاري مجامع عمومي در سال هاي مختلف به تعداد 15 نوبت و برگزاري هشتمين دوره انتخابات خانه مطبوعات از ديگر عملکرد اين خانه بوده است.
رئيس خانه مطبوعات استان سمنان،تاسيس شرکت تعاوني مسکن خانه مطبوعات تشکيل نمايندگي خانه مطبوعات در شهرستانهاي گرمسار، دامغان، مهديشهر، شاهرود اعزام 150 نفر از اعضاي خانه مطبوعات به همراه خانواده به عتبات عاليات با اقساط 10 ماهه،احداث و واگذاري 16 واحد مسکوني براي اعضا در قالب مسکن مهر،برگزاري کلاسهاي آموزشي خبرنگاري و روزنامه نگاري براي اعضا و برپايي و حضور در نمايشگاه ها و جشنواره هاي مطبوعات در استان هاي مختلف را از ديگر اقدامات اين خانه عنوان کرد.
صميميان، هماهنگي و اعزام اعضا براي بازديد از نمايشگاه مطبوعات تهران، آغاز عمليات احداث ساختمان خانه مطبوعات مديران به پيشرفت فيزيکي بيش از 20 درصد (بيش از 600 متر مربع زير بنا)،پيگيري جهت اعطاي تسهيلات بانکي از طريق بانکها و موسسات مالي براي کليه اعضا،هماهنگي و برگزاري مراسم روز خبرنگار در سطح استان،ساماندهي به امور تشکيلات خانه مطبوعات،هماهنگي و اخذ سهميه از طريق مراجع ذيصلاح جهت تشرف به سرزمين وحي به تعداد 15 نفر،اعزام بيش از 100 نفر از اعضاي خانه مطبوعات جهت زيارت اماکن مقدس در کشور سوريه، برگزاري سفرهاي تفريحي،فرهنگي به استانهاي مازندران،کرمان،يزد،تهران،اردبيل،کردستان،همدان و... و پيگيري جهت حل و فصل مسائل  في ما بين اصحاب مطبوعات با دستگاههاي اجرايي را از اقدامات گذشته خانه مطبوعات استان سمنان اعلام کرد.
وي با بيان اينکه ديدار اعضاي هيئت مديره با مسئولين و مقامات استاني جهت پيگيري امور مطبوعاتي و صنفي اعضا»،همکاري با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در نکوداشت اصحاب مطبوعات همچون استاد فرهنگ شکوهي،زنده ياد راحله سيستاني،زنده ياد خسرو عند ليب،رجب محمودي و ... با حضور کليه اعضا و اصحاب مطبوعات،برگزاري جلسه شوراي مرکزي خانه مطبوعات به صورت ماهانه و مستمر، بررسي و پالايش مدارک اعضاي خانه مطبوعات وفق اساسنامه هاي ارسالي، پيگيري اعضاي جهت ثبت نام در سامانه سمان را از عملکرد و فعاليت هاي اين خانه اعلام کرد و اظهار داشت:تجليل از کليه اصحاب مطبوعات از بدو تاسيس بطور ساليانه، شرکت در جلسات شوراي فرهنگي عمومي،کميسيون تحول فرهنگي،کميته شهروندي، صدور کارت عضويت اعضاي خانه مطبوعات و تهيه معرفي نامه براي اعضا» جهت ارائه به صندوق حمايت از نويسندگان و هنرمندان را از ديگر فعاليت اين خانه عنوان کرد.
ميرزا بابا مطهري نژاد بازرس خانه مطبوعات استان سمنان هم در اين جلسه گزارشي از اقدامات ارائه کرد.
در اين جلسه،ميثاق نامه روزنامه نگاران جمهوري اسلامي ايران از سوي آقاي يزداني رئيس سابق اداره ارشاد شاهرود که به عنوان مجري جلسه بود قرائت شد.
همچنين در اين جلسه با راي اعضا مصوب شد براي احداث و تکميل ساختمان خانه مطبوعات سمنان،مزايده اي برگزار و برنده مزايده به صورت مشارکتي،خانه مطبوعات را به بهره برداري رساند.
در پايان انتخابات هيات مديره و بازرسان  با حضور 192 نفر از اعضاي خانه مطبوعات استان سمنان برگزار شد و اعضا با راي مخفي، هيات مديره جديد و بازرسان اين خانه را براي مدت دو سال انتخاب کردند.
در بخش مديران مسوول مطبوعات محلي استان "دکتر مصطفي کواکبيان" با 153 راي و "سيد رضا هاشمي" با 76 راي به عنوان اعضاي اصلي و "معصومه فهيم نيا" با 33 راي به عنوان عضو علي البدل انتخاب شدند.
در بخش روزنامه نگاران مطبوعات محلي استان نيز "ابراهيم خوري" با 102 راي و "عباسعلي حسين پور" با 94 راي و "منصور فرزامي راد" با 92 راي به عنوان اعضاي اصلي و "زين العابدين داوودي" با 63 راي به عنوان عضو علي البدل از سوي شرکت کنندگان منتخب شدند.
در بخش سرپرستي و نمايندگي هاي نشريات سراسري "عباس منصوريان" با 111 راي به عنوان عضو اصلي و "فاطمه احمدي" با 61 راي به عنوان عضو علي البدل انتخاب شدند.
در بخش خبرگزاري ها نيز "حسن رهايي" با 97 راي به عنوان عضو اصلي و "صديقه قدم" با 84 راي به عنوان عضو علي البدل انتخاب شدند.
همچنين با راي شرکت کنندگان "سيد منصور عمادي چاشمي" با 107 راي و "ميرزا بابا مطهري نژاد" با 98 راي به عنوان اعضاي اصلي و "محمد نوروزيان" با 72 راي به عنوان عضو علي البدل انتخاب شدند.
اعضاي جديد هيات مديره و بازرسان خانه مطبوعات استان سمنان براساس آخرين اساسنامه مصوب مجمع عمومي فوق العاده مورخ 93/7/18 که مورد تائيد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلا مي قرار گرفته است به مدت دو سال انتخاب شدند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان