تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
حفر چاه آب شرب در روستاي هاي صالح آباد و بق دامغان

دامغان-  خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان از حفر چاه آب شرب در روستاهاي صالح آباد و بق در جنوب و شرق اين شهرستان خبر داد.
رضا داورزني اظهار داشت: با توجه به مشکلات آب شرب روستايي، خشکسالي سنوات اخير و کاهش بارندگي و افت سفرهاي زيرزميني و گذر از بحران مديريت آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان با اخذ مجوز از مديريت امور منابع آب اين شهرستان چاه در روستاهاي صالح آباد و بق در جنوب و شرق اين شهرستان حفر نمود.
وي تصريح کرد: روستاي صالح آبادو باتوجه به کمبود شديد منابع آبي که با آن روبرو بود و در تابستان امسال هفته اي دو تا سه مرحله با تانکر به اين روستا آبرساني مي شد بر آن شديم نسبت به اخذ حفر چاه آب از سوي مديريت امور منابع آب شهرستان دامغان اقدام و مجوز لازم را کسب کنيم.
عضو ستاد مديريت بحران شهرستان دامغان يادآور شد: خوشبختانه با توجه به نتايج آزمايشي پمپاژ چاه که حاکي از کيفيت و کميت منابع آبي استحصالي داشت چاه تجهيز و اجراي خط انتقال و تامين برق چاه آماده بهره برداري شد.
وي خاطر نشان ساخت: چاه حفر شده پاسخگوي 10 ساله مردم روستاي صالح آبادو را دارد و هر ثانيه سه تا چهار ليتر آب از چاه استخراج مي شود. مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان با بيان اينکه خوشبختانه چاه آب حفر شده روستاي صالح آبادو در جريان مدار قرار گرفته افزود: براي حفر چاه آب اين روستا و از محل تامين اعتبارات استاني دو ميليارد ريال اعتبار صرف و هزينه شد و 200 نفر از جمعيت اين روستا از آب اين چاه بهره مند مي شوند.
وي به حفر چاه آب در روستاي بق در شرق دامغان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به پارگي لوله در روستاي بق در شرق دامغان مشکلاتي که مردم اين روستا با کمبود منابع آب مواجه بودند با پيگيري هاي لازم و اخذ مجوز از سوي مديريت منابع آب شهرستان دامغان چاه آب کسب و نسبت به حفر چاه اقدام شد.
وي اضافه کرد: با توجه به نتايج آزمايشات و دارا بودن کيفيت و کميت مناسب آب چاه در مدار بهره برداري قرار گرفته است و مشکل کمبود آب در روستاي بق برطرف شد.
داورزني با بيان اينکه کمبود آب شرب روستاي بق فقط به اين روستا ختم نمي شود اظهار داشت: در کنار تامين آب روستا بق زائرسراي بين راهي آستان قدس رضوي در همجواري اين روستا و ديگر مغازه ها نيز از آب شرب اين روستا برخودارند.
وي گفت: براي حفر چاه آب در روستاي بق در جنوب شهرستان دامغان 130 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات استاني صرف و هزينه شد و 150 نفر از اهالي روستا و مغازه هاي هم جوار و زائرسراي آستان قدس رضوي از اين چاه آب بهره مند مي شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان