تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
گراميداشت هفته بسيج

گراميداشت هفته بسيج يادآور خاطرات ارزشمند رزمندگان و سربازاني است که در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفريدند و سرود پيروزي و ظفر را زمزمه کردند. بسيج امروز در لايه لايه هاي اجتماع نفوذ کرده و به عنوان سدي محکم در برابر تهاجمات بيگانگان و زياده خواهان روزگار به شما مي رود. امروز اقشار مختلف جامعه از توده هاي گوناگون مردمي  با فعاليت هاي جهادي، عقيدتي، سازندگي، تربيتي و ارزشي بسيج آشنايي دارند و هر روز پيکر  اين درخت پر ميوه که يادگار پير فرزانه انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي است، تنومندتر و بزرگتر مي شود.
امروز بسيج کمک دست بسياري از نهادها و سازمان هاست و ياري دهنده آنان در حال مشکلات و معضلات جامعه که مي طلبد در اين زمينه با تدوين قوانين و رويکردهاي جديد از  اين حامي  پرتلاش، کوشا و متخصص استفاده بهينه تري گردد.
البته ديدگاه هاي متفاوتي در رابطه با بسيج در جامعه وجود دارد و هريک به فراخور موقعيت هاي خود اظهاراتي را در رابطه با فعاليت هاي بسيج مطرح مي کنند، که به برخي از آنها خرده وارد است و برخي ديگر واقعيت هاي روز جامعه و نقاط ضعف اين نهاد مردمي است. بسيج بايد فارغ از هرگونه جناح بندي و سياست ورزي، تنها به دنبال رسيدن به اهداف کلان و غيرقابل تصور خود باشد و لزوم پالايش در برخي رده هاي اين نهاد مردمي تا حدودي احساس مي گردد. برخي افراد تندرو اين نهاد مقدس و مردمي را وسيله اي براي رسيدن منافع جناحي و سياسي خود نموده اند و به نوعي ابزاري براي حتي رسيدن به قدرت و ثروت استفاده کرده اند، که جا دارد در اين زمينه با شناسايي خطرات و مخاطراتي که حوزه بسيج را مورد تهاجم و تهديد قرار داده، سد محکمي در برابر اين زياده خواهي ها و فرصت طلبي ها ايجاد گردد، تا همچنان نام اين نهاد ارزشي و مقدس بر تارک نظام جمهوري اسلامي جاودان باشد.

رهگذر


نسخه چاپي ارسال به دوستان