تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امر مقدس طبابت

پزشکي و طبابت في نفسه امري مقدس است که به طرق عقلي و شرعي نيز به سختي کار و پرخطر بودن و استرس که در آن نهفته است، بايد اذعان کرد. از سوي ديگر بايد آحاد جامعه شان جامعه پزشکي را رعايت کرده و از آن صيانت نمايند و اين لباس را مقدس دانسته و به پزشکان متعهد، با اخلاق، صادق و مردم دار اين سرزمين احترام گذاشته و به آنها اعتماد کنند.
به حرفه پزشکي و شغل شريف طبابت نبايد به خاطر برخي پزشکان و اطباي انگشت شمار که اخلاق را زير پا مي گذارند و معنويات را فداي ماديات مي کنند، خدشه اي وارد شود. پديده زير ميزي، اقدامي جديد نيست و از قديم وجود داشته است و برخي شهروندان نيز متاسفانه به اين پديده زيرميزي دامن مي زنند و آن را ترويج مي دهند.
البته بايد با برخي پزشکان که اين لباس مقدس برتن دارند و همه چيز آنها ماديات شده برخورد جدي کرد، اما دو نکته نيز از نگاه، آحاد جامعه در خصوص پزشکان مغفول مانده که يکي ميزان ساعات کاري پزشکان و ديگري سرپابودن آنها و نداشتن زمان استراحت است. اگر پزشکان پرکارترين افراد نباشند،  اما يکي از گروه هايي هستند که ساعت کاري آنها در طول شبانه روز زياد بوده و زمان استراحت مشخص حتي در هنگام مسافرت خود ندارند. حتي برخي از پزشکان شريف متعهدي نيز هستند، تا هنگامي که بهبودي بيمار حاصل نشود در نگراني و استرس به سر مي برند.
به هرحال شايسته است که ابتدا خود پزشکان به  شان و جايگاه حرفه خود در نظام سلامت واقف باشند و با به روز نمودن اطلاعات و تجارب خود در جهت ارتقاي سطح سلامت امور پزشکي و درمان جامعه از جمله استان ما سمنان که با برخي کمبودهاي درماني و بهداشتي دست و پنجه نرم مي کند، تلاش نمايند.
يک شهروند هم استاني  


نسخه چاپي ارسال به دوستان