تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير ارتباطات خبر داد
تعرفه اينترنت موبايل ارزان و تک نرخي مي‌شود

وزير ارتباطات گفت: تعرفه اينترنت موبايل از ابتداي دي ماه، ارزان و تک نرخي مي شود.

به گزارش ايسنا، محمود واعظي با اشاره به تشکيل جلسه کميسيون تنظيم مقررات راديويي گفت: در گذشته نرخ GPRS ايرانسل هر کيلو بايت 5 ريال در ساعات اوج مصرف بود و براي همراه اول هر کيلو بايت 4 ريال اعمال مي‌شد.

وي ادامه داد: در گذشته نرخ اينترنت موبايل نسل 3 و نسل دو متفاوت بود. اما با تصميمي که در اين کميسيون گرفته شد؛ نرخ همه خدمات از نسل 2 و 3 و بالاتر به هر کيلو بايت نيم ريال خواهد رسيد.

او با بيان اينکه اين تصميم بر اساس نظرسنجي هاي مردمي و گزارش کارشناسان انجام شده افزود: با اين تصميم، شرايط جديدي براي ارائه خدمات به مردم اعمال مي شود.

واعظي با اشاره به اينکه تاکنون 60 درصد مشترکان ديتا از بسته‌هاي ارائه شده توسط اپراتورها استفاده مي کنند ادامه داد: قيمت برخي بسته ها يک دهم ريال است که استفاده ازآنها براي مردم، بسيار مقرون به صرفه و هم اکنون نيز قابل استفاده است.

وي به فرصت يک ماهه به اپراتورها براي استفاده از نرخ جديد ديتاي موبايل اشاره کرد و افزود: نوع تکنولوژي در قيمت تاثير ندارد و نسل 3 و 4( LTE) با همان نرخ نيم ريال ارائه مي شود.

واعظي در پاسخ به سوالي درباره اختلالات صوت و ديتا در ارائه خدمات اپراتورها به مردم گفت: به روز کردن آنتن‌هاي تلفن همراه دليل اصلي اين اختلالات است.

وي با بيان اينکه دغدغه ما در وزارت ارتباطات افزايش کيفيت در ارائه سرويس‌ها به مردم است افزود: در نشستي که با مدير عامل، اعضاي هيات مديره همراه اول و شرکت مخابرات ايران داشته‌ايم، شکايات ثبت شده مردم از طريق سامانه 195 و دغدغه‌هاي مردم عنوان شد.

وزير ارتباطات اظهار کرد: خوشبختانه همکاران ما در اپراتورها به مشکلات مردم واقف هستند و همراه اول علت اختلالات را نصب دکل هاي نسل 3 و بازسازي دکل‌هاي قديمي BTS نسل دو عنوان کرده است که اميدواريم با تقسيم بندي عمليات توسعه‌اي، اختلالات به حداقل برسد.

واعظي بر حمايت و همکاري شهرداري تهران در اين زمينه تاکيد کرد و افزود: ارائه خدمات ارتباطي بخشي از خدمت رساني به مردم است که اميدواريم شهرداري نيزدر اين زمينه با اپراتورها همکاري لازم را داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان