تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
راه اندازي سامانه الکترونيکي اظهار از راه دور در گمرک سمنان

سمنان-  خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل گمرک استان سمنان از راه اندازي سامانه الکترونيکي اظهار از راه دور در اين گمرک خبر داد.
علي سعدالدين افزود: براي خدمت رساني هرچه بهتر به صاحبان کالا، توليدکنندگان و تجار و نيز سهولت در انجام تشريفات گمرکي سامانه الکترونيکي اظهار از راه دور و سامانه مبادله الکترونيکي بين دبيرخانه ها Exchange Corresponbence Electronic  در اداره کل گمرک استان سمنان راه اندازي شد.
وي اظهار داشت: سامانه اظهار از راه دور به منظور تسريع در انجام مراحل ترخيص کالا و در قالب طرح تکريم به اجرا» درآمده و از طريق آن تنها با دسترسي به اينترنت و با ارائه اسناد و مدارک از سوي صاحبان کالا و تجار مراحل اظهارکالا از راه دور بدون حضور فيزيکي بصورت خودکار و در هر مکاني فراهم شده است.
سعدالدين گفت: سامانه اظهار از راه دور زمان ترخيص کالاها را به حداقل زمان ممکن رسانده و هزينه صاحبان کالا را به نحو قابل توجهي کاهش داده است. سعدالدين خاطرنشان کرد: اجراي برنامه ece  افزايش سطح و سرعت پاسخگويي به ارباب رجوع را بدنبال دارد و صرفه جويي قابل ملاحظه اي در هزينه هاي جاري و کاهش مراودات کاغذي و اتلاف زمان و حذف هرينه هاي پستي از ديگر نتايج آن است. مديرکل گمرک استان سمنان از ويژگي هاي اين طرح را استفاده از امضا» ديجيتال، رمزنگاري نامه ها، امکان پيگيري مکاتبات و امنيت بسيار بالا برشمرد.
شايان ذکر است; در سالجاري از طريق گمرک استان سمنان بيش از 88 ميليون دلار کالا به خارج از کشور صادر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان