تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اشراف کامل تيم رصد پليس بر فضاي سايبر
کشف 102 درصدي پرونده ها در پليس فتاي سمنان

سرويس خبر:
فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف 102 درصدي پرونده ها در پليس فتاي (فضاي توليد و تبادل اطلاعات) استان در 8 ماهه امسال خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سردار محمدرضا ميرزايي با اعلام اين مطلب به تشريح برخي دستاوردها و اقدامات پليس فتا در سال جاري در استان سمنان پرداخت و تاکيد کرد: تيم رصد و پايش اين پليس از اشراف کامل و قوي بر فضاي مجازي برخوردار است.
وي از ارجاع 134 فقره پرونده از ابتداي امسال تا پايان آبان خبر داد و افزود: اشراف پليس بر فضاي سايبر آنچنان کامل و قوي است که علاوه بر کشف تمام اين موارد، سه فقره پرونده ديگر مربوط به سال هاي قبل را نيز کشف کرده اند.
سردار ميرزايي خاطر نشان کرد: ارزش پرونده هاي کشف شده از بدو تشکيل پليس فتا در استان سمنان تاکنون بالغ بر 204 ميليون و 810 هزار ريال است.
اين مسئول انتظامي به الويت جرايم سايبري در سطح استان نيز اشاره و تصريح کرد: برداشت غير مجاز وجه از حساب بانکي، کلاهبرداري رايانه اي و انتشار اکاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي درصدر اين جرايم قرار دارد.
به گفته ميرزايي، کسب منافع مالي، معضلات ضد اخلاقي، انتقام جويي، تسويه حساب و رقابت هاي شغلي از جمله مهمترين انگيزه هاي مجرمان سايبري است.
وي به اقدامات گسترده آموزشي کارشناسان پليس فتا براي پيشگيري از وقوع آسيب ها و جرايم سايبري اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاري 90 جلسه آموزشي در سطح استان در مراکز گوناگون با حضور کارشناسان اين بخش نوپا در بدنه ناجا برگزار شده است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان