تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان آرادان تاکيد کرد;
از ورود صنايع آلاينده در منطقه جلوگيري شود

سرويس خبر:
استاندار سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان ارادان محيط زيست را مقوله مهم و حساسي برشمرد و از دستگاه هاي صنعت، معدن و تجارت، شهرک هاي صنعتي استان خواست از ورود صنايع آلاينده در شهرستان هاي  آرادان و گرمسار به طور جدي جلوگيري کنند.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، وکيلي گفت: نبايد اجازه بدهيم صنايعي که آلودگي محيط زيست را به همراه دارد و در تهران جايگاهي ندارد به اين منطقه آورده شود و به محيط زيست صدمه وارد کند.
وکيلي بر بستر سازي جهت استقرار صنايع پاک و مناسب در منطقه تاکيد کرد و افزود: خدمات برق، آب، گاز براي سرمايه گذاري مهيا است و سرمايه گذاران مي توانند از اين بستر جهت استقرار صنايع و واحدهاي توليدي در شهرک صنعتي آرادان استفاده کنند.
وي همچنين بر رفع مشکلات نقاط حادثه خيز تاکيد کرد و افزود: در اين مدت اداره کل راه و ترابري اقدامات مناسبي براي بهسازي و رفع مشکلات راه هاي ارتباطي از قبيل  خط کشي، علامت گذاري، توسعه و تعريض راه ها انجام داده که بايد تلاش شود ديگر مسائل و مشکلات راه هاي اصلي و فرعي هم مرتفع گردد.
استاندار سمنان همچنين بر تسريع طرح مطالعات ورودي شهر آرادان، رفع مسائل مربوط به اخذ ماليات از كارخانه سولفات سديم جهت توسعه شهري، پيگيري براي ايجاد مجتمع‌هاي آبرساني براي روستاها در راستاي سفر وزير محترم نيرو به استان، توجه به بحث اشتغال در منطقه تاكيد كرد.

وكيلي همچنين در خصوص استقرار ادارات در شهرستان آرادان افزود: اولويت استقرار با دستگاه‌هايي است كه بيشترين ارباب رجوع را دارند بايد از امكانات و فضاهاي موجود به نحو احسن استفاده گردد و با توجه به اينكه چهار شهرستان تازه تاسيس داريم اما هيچ اعتباري به استان اضافه نگرديد كه بايد با اولويت‌بندي و قدم به قدم كارها و مسائل مربوط به شهرستان را پيگيري كنيم .

در اين جلسه همچنين كاتب نماينده مردم شهرستانهاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي از همه مديران استان خواست با توجه به تهيه و تنظيم اعتبارات ملي بطور جدي در اين هفته پيگير اعتبارات ملي در تهران باشند و از اين فرصت براي بالا بردن سهم اعتبارات استان تلاش كنند.

وي با اشاره به هفته بسيج تفكر بسيجي را موجب سربلندي ايران اسلامي برشمرد و افزود: با اين تفكر ناب و فرهنگ ارزشمند بسيجي مي توانيم بر مشكلات و معضلات غلبه كنيم .

فرماندار آرادان هم با اشاره به خدمات و اقدامات مختلف يك‌سال اخير در شهرستان آرادان گفت: در طول اين مدت 50 ميليارد تومان افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هاي مختلف در سطح شهرستان داشته‌ايم و در پروژه‌هاي مختلفي در حال اجراست و در بخش‌هاي درماني، صنعتي، كشاورزي، فرهنگي و راه اقدامات مناسب انجام شده است.وي همچنين وحدت و همدلي خوب در سطح شهرستان را رمز موفقيت و تلاش مسئولين برشمرد و در ادامه مسائل و مشكلات شهرستان آرادان را بازگو كرد.

امام جمعه شهرستان آرادان هم طي سخناني با اشاره به هفته بسيج ياد و خاطره دلاور‌مردي‌ها و رشادت‌هاي بسيجيان را در دوران دفاع مقدس گرامي داشت و از تلاش‌ها و اقدامات دستگاه‌ها در زمينه توسعه شهرستان تقدير نمود .

حجت‌الاسلام شريفي نيا همچنين از تلاش‌ها و پيگيري‌هاي مجدانه استاندار سمنان در بازديد و سركشي در شهرستانها خصوصا شهرستان آرادان تقدير نمود و افزود: در جلسات ائمه جمعه خلوص، تدين و حسن نيت و پيگيري پرتلاش وكيلي در بين ائمه جمعه زبانزد است.

در ادامه جمعي از مديران استان مسائل و مشكلات مطروحه را پاسخ دادند و استاندار سمنان بر حل و پيگيري موارد اعلام شده تاكيد كرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان