تاریخ 1390/09/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير اقتصاد در همايش مالياتي:
همه موج هاي هدفمندي يارانه ها مديريت شد

وزير امور اقتصادي و دارايي با انتقاد از حذف ماليات بر مجموع درآمد گفت: اگرچه حذف کنندگان اين پايه مالياتي دليل کارشان را نبود زيرساخت ها براي اجراي آن اعلام کردند اما همان روز هم که اين پايه مالياتي حذف مي شد کسي بر ضرورت وجود آن ترديدي نداشت.  
به گزارش ايسنا، سيد شمس الدين حسيني در همايش تبيين طرح تحول نظام مالياتي گفت: ماليات و مجموع درآمد يک پايه مالياتي مهم است و اگر قرار باشد نظام توزيع عادلانه اجرا شود فقط هدفمند کردن يارانه ها کفاف نمي دهد و اين درحالي است که اگر امروز بخواهيم نظام ماليات بر مجموع درآمد را احيا کنيم نيازمند قانون جديد هستيم.  
او با اشاره به تحولاتي که در طرح جامع مالياتي اجرايي شده گفت: در اين طرح ضريب هاي مالياتي براي برطرف کردن تبعيض بازبيني شده و ماليات بر حقوق که در بخش دولتي و غير دولتي امروز متفاوت است در اين طرح اصلاح مي شود.  
حسيني با اشاره به اين که در سال 1387 وقتي طرح تحولات اقتصادي در دولت مطرح شد يکي از بحث هاي اصلي تغيير نگاه به نوع برنامه ريزي و حل مسائل اقتصادي بود افزود: اين نگاه جدي همان روز هم مطرح بود که اگر بخواهيم همه مسائل را بدون اولويت بندي همزمان حل کنيم امکان پذير نيست به همين دليل در طرح تحولات اقتصادي روي چند نظام کليدي متمرکز شديم که يکي از آن ها هدفمند کردن يارانه ها بود.  
وزير اقتصاد با بيان اين که امروز هيچ کس در آنچه تحت عنوان هدفمند کردن يارانه ها انجام شده ترديدي ندارد گفت:  همه موج هاي ناشي از اجراي اين طرح مديريت شده است.  
وي همچنين به ارائه لايحه اصلاح قانون گمرک به عنوان دومين گام طرح تحول اقتصادي اشاره و خاطرنشان کرد: ساير بخش هاي طرح تحول مانند اصلاح قانون ماليات و ارزش گذاري پول ملي نيز يا به مرحله نهايي رسيده و يا در آخرين مراحل اجراست.  
حسيني با اشاره به اين که در دوره اخير نيمي از اظهارنامه هاي مالياتي به صورت الکترونيکي دريافت شده است گفت:  در سال گذشته اظهارنامه ها 41 درصد رشد داشته و ماليات بر ارزش افزوده با تمام سختي هايش اجرايي شده به طوري که طي سه سال اخير 18 هزار و صد ميليارد تومان از اين محل ماليات وصول شده است و هفت هزار ميليارد تومان آن به شهرداري ها و دهياري ها ارائه شده است.  
وزير اقتصادي همچنين اعلام کرد که طرح جامع مالياتي در نيمه دوم سال آينده به صورت آزمايشي در چند استان اجرايي مي شود.  

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان