تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کشاورزي شاهرود بايد به جايگاه مطلوب خود برسد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار شاهرود با تاکيد بر جايگاه کشاورزي اين شهرستان در استان سمنان گفت: کشاورزي شاهرود بايد به وضعيت و جايگاه مطلوب خود برسد.
سيد محمدرضا هاشمي در نشست کميته کشاورزي شهرستان شاهرود افزود: براي رسيدن به اين جايگاه بايد از تجربيات کشاورزان و نظرات علمي کارشناسان در کنار هم براي پيشبرد اهداف کشاورزي اين شهرستان استفاده شود.
وي خاطرنشان کرد: اين کميته بايد به صورت فعال درآيد و دبيرخانه دائمي هم در فرمانداري براي پيگيري موضوعات کشاورزي تشکيل شود. وي معرفي نيروهاي موفق، استفاده از توانمندي هاي دانشگاه کشاورزي، حفظ ظرفيت ها در حوزه کشاورزي را از راهکارهاي موفق در اين زمينه دانست و تاکيد کرد: در اين جلسات به دنبال گزارش کار مسوولان ادارات و نهادهاي مرتبط با اين مساله نيستيم، بلکه مي خواهيم کيفيت کار را ارتقا» دهيم.
فرماندار شاهرود بررسي تاثير آموزش هاي ارائه شده در سال هاي گذشته، کارايي و مرتبط بودن آموزش ها را ضروري خواند و خطاب به مسوولان تصريح کرد: براي بهبود شرايط کشاورزي اين شهرستان به دنبال رفع نواقص کاري باشيد.
هاشمي با اشاره به اين که با مشکل کمبود بودجه در بخش ترويج کشاورزي به خوبي آشناست عنوان کرد: در برنامه مالي سال 94 بيشترين بودجه را براي بخش ترويج کشاورزي اختصاص خواهيم داد.
وي نبود اطلاع رساني به موقع براي شرکت کشاورزان در جلسات آموزشي ترويجي را يکي از معضلات اين بخش دانست و گفت: در امر کشاورزي و معرفي فعالان اين بخش شورا، بخشدار، فرماندار، جهاد کشاورزي و همه بايد فعال باشند و اطلاع رساني و تبليغات لازم را به موقع و با بالاترين تاثير گذاري انجام دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان