تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري سومين جلسه کارگروه قرآن و عترت در سمنان

سرويس خبر:
سومين جلسه کارگروه قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در دفتر قرآن و عترت واقع در مجتمع آفتاب تشکيل شد. به گزارش روابط عمومي دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، در اين جلسه سوقندي مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با تسليت ايام سوگواري حضرت اباعبداله الحسين (ع) و ياران باوفايش در خصوص فعاليت در حوزه قرآن بياناتي عنوان کرد.   وي با توجه به ظرفيت هاي بالقوه استاني در زمينه فعاليت هاي قرآني خاطرنشان کرد: بايد با جريان سازي درست از اين توانايي ها در جهت گسترش معارف بلند قرآني در جامعه بهره برداري کرد. وي جدي گرفتن کار در زمينه قرآن را نسبت به ديگر امور، مهم برشمرد و گفت: نبايد به قرآن ابزاري نگاه کرد و هرکس عقيده شخصي خود را برقرآن تحميل نمايد.  
در ادامه مجتبي نورمحمدي سرپرست دفتر قرآن و عترت اداره کل ضمن بررسي ابعاد مختلف برنامه هاي حوزه قرآن و عترت، ساماندهي وضعيت موسسات و مراکز قرآني را از اولويت هاي اين دفتر اعلام کرد  و مسئله پژوهش را در امورات و فعاليت هاي قرآني داراي جايگاه ويژه ارزيابي کرد.   وي در ادامه با اشاره به برگزاري موفق دوازدهمين دوره آزمون سراسري قرآن و عترت دراستان  سمنان، ضمن تقدير از عوامل برگزار کننده، به بررسي روند اجرائي آن پرداخت. وي همچنين به برنامه هاي آتي دفتر به ويژه هفته قرآني در شهرستان ها با عنوان (بصيرت عاشورايي) خبر داد و خواستار همکاري کليه بخش ها در اين زمينه شد.  
در اين جلسه همچنين حجت الاسلام حداديان، مسئول دبيرخانه نظارت برکانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان با اشاره به وجود 600 مرکز برگزاري طرح قرآني تلاوت نور، از تجليل برترين هاي اين طرح را در برنامه هفته قرآني خبر داد.
در ادامه اين جلسه اعضا به بيان ديدگاه ها و پيشنهادات خود در چار چوب مسائل مطرح شده پرداختند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان