تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان:
واقعه عاشورا احياگر ارزش ها و فضائل انساني است

سرويس خبر:
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: در عاشورا نه تنها ارزش هاي اسلامي، فضائل اخلاقي مبتني بر دين و شريعت احيا شد; بلکه بايد گفت بسياري از فضائل و ارزش هاي انساني نيز در عاشورا حيات يافت.
حجت الاسلام محمود شکري در گفت وگوي با خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان با محوريت «ضرورت ترويج فرهنگ حسيني و عاشورايي» ضمن عرض تسليت شهادت سرور و سالار شهيدان و ياران باوفايش اظهار داشت: تبليغ و گسترش فرهنگ عاشورا با توجه به چيستي فرهنگ عاشورا، تبيين معضلات سياسي، اقتصادي و فرهنگي جامعه و چگونگي تاثير فرهنگ عاشورا در حل معضلات قابل تحليل است.
وي با اشاره به ارتباط تبليغ فرهنگ عاشورا و حل معضلات سياسي، اقتصادي و فرخنگي جامعه افزود: در حل معضلات در عرصه سياسي يکي از مشکلات و معضلات، تفاوت ديدگاه ها و جريانات سياسي است که گاهي با اين تفاوت ها به مخالفت با يکديگر بر مي خيزند که اين يک معضل است که نقش عاشورا موجب اتحاد جريان  هاي سياسي، احزاب و گروه ها مي شود و در حقيقت بايد گفت عاشورا نقش اتحادبخش دارد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: بي حجابي،  بي توجهي به ارزش ها، فراموشي فريضه واجب امر به معروف و نهي از منکر از مهمترين چالش ها و معضلات فرهنگي است و اگر هويت فرهنگ عاشورا تبيين شود اين معضلات نيز کاهش مي يابد.
شکري با بيان اينکه هدف امام حسين (ع) از نهضت عاشورا توجه به اصل امر به معروف و نهي از منکر است، اظهار داشت:  امام حسين(ع) خطاب به محمد بن حنفيه مي فرمايد: «مي خواهم امر به معروف و نهي از منکر کنم» و بايد گفت قوام دين به اجراي امر به معروف و نهي از منکر بستگي دارد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان گفت: تبيين درست اهداف و فلسفه قيام عاشورا در هيئات مذهبي، رسانه ها، صدا و سيما، مراکز علمي حوزوي و دانشگاهي اين تاثير را خواهد داشت که بخش مهمي از اين ناملايمات حل شود.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان ادامه داد: يزيد و تفکرات سلطنت طلبانه و خوي ظالمانه اش که با ميگساري و ميمون بازي عجين شده است، تهديد جدي براي اساس اسلام است; بنابراين براي مقابله با اين تهديد، حادثه عاشورا ايجاد مي شود تا ضمن از بين بردنش با تزريق خون سيدالشهدا و ياران باوفايش در رگ هاي اسلام حيات مجدد يابد.
شکري با تاکيد بر اينکه حفظ و بقاي اسلام مرهون خون سيدالشهداست، گفت: اينکه پيامبر خدا(ص) مي فرمايد «حسين مني و انا من حسين» حسين از پيغمبر است; چرا که حسين (ع) فرزند رسول خدا و فاطمه (س) است; اما اينکه پيامبر (ص) تعلق به حسين (ع) دارد به نظر مي رسد معناي اين عبارت اين است که بقاي دين مرهون خون سيدالشهداست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان