تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با جذب 99/8 درصدي دانش آموزان دوره ابتدايي،
استان سمنان، گام هاي موثري جهت توسعه عدالت آموزشي برداشته است

سرويس خبر:
معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اين استان با جذب و تحت پوشش 99/8 درصدي دانش آموزان در دوره ابتدايي گام هاي موثري جهت توسعه عدالت آموزشي برداشته است .
به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، غفار  محمدي در اولين  نشست ستاد راهبردي سوادآموزي استان، افزود: محو بي سوادي در استان منوط به انسداد مبادي بي سوادي است و اين امر زماني اتفاق مي افتد که جذب  و تحت پوشش صددر صدي دانشآموزان دوره ابتدايي تحقق يابد
وي ادامه داد: با بر نامه ريزي ها و تلاش هاي انجام شده  استان سمنان با جذب و تحت پوشش  8/99 دانشآموزان در دوره ابتدايي گام هاي موثري جهت توسعه عدالت آموزشي برداشته است  و نيز با برنامه هايي توسعه  جذب  نوآموزان پيش دبستاني را بويژه در مناطق محروم با  هدف  آماده سازي جسمي و رواني کودکان   جهت ورود به دوره ابتدايي در دستور کار قرار داده است.   
محمدي  اضافه کرد محو بي سوادي در استان زماني اتفاق مي افتد که ما بتوانيم کليه واجدين شرايط را در دوره ابتدايي جذب کنيم و ترک تحصيل را به صفر برسانيم  تا جايي که ديگر باز مانده از تحصيل نداشته باشيم و اين امر مستلزم برنامه ريزي مناسب و همکاري و همراهي کليه دستگاه هاي متولي حوزه کودک است.
وي  ضمن تشريح برنامه هاي آموزش و پرورش در شناسايي، جذب و نگهداشت  باز ماندگان از تحصيل از  اداره کل امور اجتماعي استان، اداره کل امور روستايي استان، کميته امداد امام خميني، بهزيستي استان و دانشگاه علوم پزشکي به جهت همکاري نزديک و حساسيت در اين امر تشکر کردو نداشتن اطلاعات اسمي کودکان را از بزرگترين مشکلات آموزش و پرورش در شناسايي کودکان باز مانده از تحصيل دانست.
شايان ذکر است مقرر شد  در اين راستا برنامه هاي آموزش و پرورش  در نشستي در حوزه اجتماعي استانداري سمنان با مشارکت دستگاه هاي مربوط مورد پيگيري قرار گيرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان