تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پژوهشگران دانشگاه سمنان موفق به ثبت 3 اختراع شدند

سرويس خبر:
مسئول مرکز مالکيت فکري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان از ثبت 3 اختراع ، پژوهشگران دانشکده مهندسي شيمي، نفت و گاز دانشگاه سمنان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، داود معروفي با اعلام اين خبر گفت : اين اختراعات حاصل تلاش هاي منصور جهانگيري عضو هيات علمي دانشکده مهندسي شيمي، نفت و گاز دانشگاه سمنان و همکاران پژوهشگر وي است . مسئول مرکز مالکيت فکري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان افزود: يکي از اين اختراعات «تخريب مواد رنگزاي پساب هاي صنعتي با استفاده از فتوکاتاليست ZnO-Ag-Ce » است که به شماره 83719 و به همت محمدابراهيم عليا، منصور جهانگيري، معصومه جليلي و دانشگاه سمنان به ثبت رسيده است.
معروفي اختراع «سنتز نانولوله هاي کربني عامل دار شده با 1-ايزاتين-3- تيو سمي کاربازون بعنوان جاذب و نانودارو» را ديگر اختراع ثبت شده عنوان کرد و گفت: اين اختراع به شماره 83913 با تلاش علي رجبعلي نژاد کلائي، منصور جهانگيري، فرهوش کياني بار فروش و پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان به ثبت رسيده است.
وي «جذب CO 2بوسيله سنتز جاذب زئوليتي NaX به روش هيدروترمال با استفاده از آب شيشه» را اختراع سوم اين گروه اعلام کرد و گفت که اين اختراع به شماره 82823 با همکاري منصور انبيا»، منصور جهانگيري، عطيه اسکندري و فريبا محمدي نجاتي به ثبت رسيده است

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان