تاریخ 1393/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
موانع پيش روي صادرات کيفي ترين پسته دنيا
بررسي راهکارهاي توسعه صادرات پسته استان در جلسه کميته تنظيم بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزي

سرويس خبر:
در جلسه کميته تنظيم بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزي که با حضور مسئولان بخش کشاورزي و ديگر اعضا» در محل سازمان جهاد کشاورزي استان تشکيل  شد راهکارهاي توسعه صادرات پسته و رفع موانع آن بررسي شد. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس عليان نژاد مدير جهاد کشاورزي شهرستان دامغان با توجه به رشد و توسعه سطح زير کشت باغات  پسته در استان گفت: از قريب 16هزار هکتار باغ پسته بيش از 70درصد سطح کشت و از 38 هزار تن توليد بيش از 77 درصد توليد در شهرستان دامغان است.
وي با اشاره به افزايش راندمان و تاکيد بر توليد محصول سالم پسته پيشنهاد کرد: که تعاوني پسته کاران  دامغان بايد  به دنبال ظرفيت سازي صادرات اين محصول باشد.
نماينده گمرک استان با اشاره به موضوع استاندارها و استاندارهاي اجباري در خصوص صادرات به اروپا بيان کرد: براي اعزام کارشناس به شهرستان دامغان  جهت ترخيص کالا مشکلي وجود ندارد.
  در اين جلسه بعد از بحث و تبادل نظر مقرر شد: سازمان تعاون روستايي استان درخصوص ساماندهي  تعاوني پسته کاران دامغان  با همکاري ديگر بخش ها اقدام کند .مديريت باغباني سازمان کليه موارد مربوط به صادرات پسته از جمله آزمايشگاه و مباحث استاندارد را پيگيري و اقدام نمايد. مديريت جهاد کشاورزي شهرستان دامغان طبق نظر کميسيون واگذاري، اراضي مورد نياز براي  کشت پسته  را به متقاضي واگذار کند . انجمن پسته با همکاري بهره برداران براي جشنواره  پسته در سال آينده برنامه ريزي کند و ليست مشخصات صادرکنندگان  پسته توسط مديريت جهاد کشاورزي دامغان، انجمن پسته  و صنف کشاورزي شهرستان به ستاد  تنظيم بازار و مديريت باغباني سازمان ارائه شود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان