تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
واليبال قهرماني جهان - لهستان
پيروزي قاطع واليبال ايران برابر شاگردان ولاسکو

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدارش در مرحله دوم رقابت‌هاي قهرماني جهان برابر آرژانتين به پيروزي رسيد.

تيم ملي واليبال‌ايران در دومين بازي مرحله دوم رقابت‌هاي قهرماني جهان از ساعت 16:40 دقيقه به وقت بيدگوشچ و 19:10 دقيقه به وقت تهران در بازي حساسي مقابل آرژانتين قرار گرفت و توانست با حساب 3 بر صفر حريف خود را شکست دهد. شاگردان کواچ در‌اين مسابقه در سه ست متوالي و با نتايج 25 بر 15، 25 بر 23 و 25 بر 16 آرژانتين را مغلوب کردند و جمع امتيازهاي خود را به عدد 11 رساندند. پيش از شروع‌اين مسابقه دو تيم به دليل چهلمين روز درگذشت حسين معدني، مربي فقيد تيم ملي واليبال‌ايران يک دقيقه سکوت کردند.

آرژانتين، تيمي‌به سرمربيگري خوليو ولاسکو؛ نامِ آشناي واليبال جهان؛ مردي که سه سال هدايت تيم ‌ايران را برعهده داشت و ظرافت‌هاي بازي‌ايران را به خوبي مي‌شناسد، اما‌ اين شناخت کمکي به آرژانتيني‌ها نکرد که حداقل يک امتياز از‌ايران بگيرند.‌اين مسابقه در حالي برگزار شد که ‌ايران در نخستين مسابقه دور دوم خود با نتيجه 3 بر يک استراليا را شکست داد و جمع امتيازهاي خود را به عدد 8 رساند.‌اين در حالي بود که آرژانتيني‌ها در نخستين مسابقه‌اين دور با نتيجه 3 بر يک مغلوب فرانسه شدند.

آرژانتيني‌ها فقط يک بار در مسابقات قهرماني جهان به مدال رسيدند و آن هم به سال 1982 برمي‌گردد که ميزباني رقابت‌ها را بر عهده داشتند و به مدال برنز دست يافتند. ‌اين تيم که در رده نهم رده بندي فدراسيون بين المللي واليبال قرار دارد، براي يازدهمين بار به مسابقات قهرماني جهان پاي گذاشته و در 10 دوره اخير همواره يکي از تيم‌هاي حاضر در مسابقات بوده است. آرژانتين در سال 2013 در جام پان امريکن تمام تيم‌ها را با نتيجه سه بر صفر شکست داد تا نشان دهد تغييراتي در‌اين تيم به وجود آمده است.

ولاسکو، سرمربي کنوني آرژانيتي‌ها در سال 2011 سرمربي تيم ملي ‌ايران شد و با ‌اين تيم به دو قهرماني در آسيا رسيد و‌اين تيم را براي نخستين بار به ليگ جهاني هدايت کرد. موفقيت‌هاي ولاسکو با واليبال ‌ايران يک بار ديگر نام او را در جهان مطرح کرد تا جايي که آرژانتيني‌ها براي نجات واليبال خود خواستار حضورش در تيم ملي‌اين کشور شوند. ولاسکو هم که به گفته خودش احساس دين به وطنش داشت قرارداد خود با تيم ملي‌ايران را فسخ کرد و هدايت آرژانتين را بر عهده گرفت.

آرژانتين يک بار در جام جهاني 1998 سه بر صفر ‌ايران را شکست داده و يک بار هم در انتخابي المپيک پکن با حساب 3 بر يک برنده شده، اما در جام جهاني 2011‌اين ‌ايران بود که طي ديداري مهيج و تماشايي نهايتاً موفق شد 3 بر 2 حريف قدرتمندش را شکست بدهد.

تيم ملي واليبال‌ ايران در سومين مسابقه خود در‌اين مرحله از رقابت‌هاي قهرماني جهان روز شنبه از ساعت 22:50 به مصاف لهستانِ ميزبان خواهد رفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان