تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در مهديشهر

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام سمنان
مسوولان ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در نشستي در مهديشهر، نماز را بهترين سنگر براي مقابله با جنگ نرم دشمن و حفاظت دانشگاهيان در برابر آن دانستند و بر توجه و اقامه اين فريضه الهي در محيط هاي دانشگاهي تاکيد کردند.
مسوول نهاد نمايندگي ولي فقيه و دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکي سمنان،  در نشست ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در دانشگاه آزاد مهديشهر، گفت: امروز نوک تيز جنگ نرم دشمن متوجه قشر دانشگاهي نظام اسلامي ايران است.   
حجت الاسلام ' غلامحسين مهدوي نژاد'  جلوگيري از انحراف را اصلي ترين دليل واجب شدن نماز بر اساس روايات عنوان کرد و افزود: نماز واجب شده تا دين خدا حفظ شود. وي با بيان اينکه کارگزاران نظام اسلامي همگي اهل توجه به نماز هستند، ادامه داد: نماز آنچنان که بايد در بين دانشگاهيان جايگاه خود را نيافته است و نياز به توجه بيشتري دارد تا قشر فرهيخته و اهل علم بيشتر با نماز مانوس باشند.  
مسوول نهاد نمايندگي ولي فقيه و دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکي سمنان با اشاره به اينکه نماز اساس انسان سازي، کار و زندگي انسان است و عجين شدن با نماز بسياري از مشکلات را در بخشهاي مختلف برطرف مي کند، اظهار داشت: برخي کار اداري را براي بي توجهي به نماز بهانه مي کنند در حالي که توجه لازم به نماز برطرف کننده بسياري از مشکلات مديريتي است.  
' محمدحسن پيرچه'  مسوول دفتر شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان سمنان نيز در اين نشست با تاکيد بر لزوم تاثير نماز بر ابعاد اعتقادي افراد، حضور پر رنگ مسوولان و استادان دانشگاه را مشوقي براي توجه دانشجويان به اين فريضه الهي برشمرد و تدوين بسته هاي فرهنگي مرتبط با نماز را خواستار شد.  
تبيين جايگاه ستاد اقامه نماز در دانشگاه ها، برگزاري دوره آموزشي معرفت افزايي براي دانشجويان و استادان، اجراي فعاليتهاي ترويجي براي نماز در فضاي مجازي و محيط دانشگاهي، ارسال پيام و پيامک هاي فرهنگي مرتبط با نماز و ... از مباحث مورد تاکيد دبيران ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در اين نشست بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان