تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور در سمنان:
پيش بيني سرمايه اوليه صندوق حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي 500 ميليارد ريال است

سرويس خبر:
' احمدرضا لعلي نيا'  مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور گفت: ايجاد 17 صندوق امسال در استانهاي مختلف در برنامه قرار دارد.  
به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، ' احمدرضا لعلي نيا'  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران درجلسه شوراي اداري و برنامه ريزي اداره کل در سمنان افزود: اين صندوق در اجراي قانون تاسيس وزارت جهاد کشاورزي و با هدف حمايت از توسعه منابع طبيعي ايجاد مي شود.
وي با بيان اينکه اولين صندوق از اين نوع در استان اصفهان تاسيس و فعال شده است گفت: با هدف استفاده از ظرفيت هاي مردمي در نظر است تا پايان برنامه ششم توسعه در تمامي استانهاي کشور اين صندوقها تاسيس و فعال شوند.
وي خاطرنشان کرد: ماهيت اين صندوق ها به صورت 49 درصد سهم دولت و 51 درصد تعاوني ها و تشکل هاي منابع طبيعي است و در حال حاضر تاسيس اين صندوق ها در 17 استان کشور از جمله سمنان در حال پيگيري است.
لعلي نيا سرمايه اوليه اين صندوق را 500 ميليارد ريال پيش بيني کرد و گفت: اين سرمايه قرار است به صورت 49 درصد سهم دولت و 51 درصد سهم مردمي تامين شود.
وي متذکر شد: سرمايه اين صندوق قرار است از محل فروش اموال مازاد منابع طبيعي در کشور پس از اخذ مجوز از دولت به صورت مناقصه تامين شود.
مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور از ايجاد صندوق حمايت از توسعه جنگل هاي شمال نيز خبر داد و گفت: اين صندوق به صورت مشارکتي در سه استان شمالي کشور فعاليت مي کند.
در نشستي با حضور مسوولان اداره کل منابع طبيعي استان سمنان نحوه تشکيل اين صندوق اين استان مورد بررسي قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان