تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اخبار کوتاه آموزشي

- دانشگاه آزاد دانشجويان اخراجي نروژ را مي پذيرد. 
معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد از پذيرش آن دسته از دانشجويان ايراني خبر داد که از يک دانشگاه در نروژ اخراج شده بودند. 
مجتبي علوي فاضل در گفتگو با مهر، گفت: متاسفانه عده اي از دانشجويان ايراني که در دانشگاه نروژ تحصيل مي کنند بنا به دلائل سياسي از اين دانشگاه اخراج شده اند.  وي ادامه داد: طبق هماهنگي به عمل آمده با رئيس دانشگاه آزاد، مقرر شد اين دانشجويان در صورت تمايل در دانشگاه آزاد اسلامي پذيرفته شوند.
به گفته معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد، دانشجويان مي توانند درخواست خود را به دانشگاه آزاد ارائه دهند تا در کميته تبديل تحصيل دانشجويان خارج به داخل بررسي شود.  
- مجله فرهنگستان علوم در ميان 10 مجله برتر علمي کشور  به گزارش پايگاه استنادي علوم جهان اسلامي ISC  «فصلنامه آموزش مهندسي ايران» که به همت گروه علوم مهندسي فرهنگستان علوم منتشر مي شود، از ميان 693 مجله برتر علمي کشور، فهرست شده در پايگاه استنادي علوم جهان اسلام، در رتبه نهم و با ضريب تاثير 0/639 قرار دارد. 
فصلنامه آموزش مهندسي ايران با مدير مسئولي دکتر محمود يعقوبي و سردبيري دکتر پرويز دوامي منتشر مي شود. اعضاي پيوسته گروه علوم مهندسي فرهنگستان علوم دکتر محمدرضا عارف، دکتر محمدرضا اسلامي، دکتر مهدي بهادري نژاد، دکتر پرويز جبه دارمارالاني، دکتر پرويز دوامي، دکتر سعيد سهراب پور، دکتر مرتضي سهرابي، دکتر علي کاوه، دکتر حسن ظهور، دکتر محمود يعقوبي، دکتر هادي نديمي و دکتر محمدحسين حليمي اعضاي هيات تحريريه آن را تشکيل مي دهند.  اين فصلنامه از سال 1378 آغاز به کار کرده و تاکنون 61 شماره از آن به چاپ رسيده است. تارنماي اين مجله به نشاني ir.ac.ias.//ilee:http  در دسترس علاقه مندان است.  
- مراجعه  پذيرفته شدگان با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد به واحد دانشگاهي محل پذيرش 
معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: کليه پذيرفته شدگان آزمون هاي دانشگاه آزاد اسلامي که اسامي آنها به تدريج در حال اعلام شدن است، براي ثبت نام و واريز وجه صرفا به واحد دانشگاهي محل پذيرش مراجعه کنند. 
علوي فاضل افزود: پذيرفته شدگان در نظر داشته باشند هرگونه راهنمايي و مشاوره و پرداخت وجه مي بايست در محل واحدهاي دانشگاهي و به شماره حساب هاي واحدهاي دانشگاهي که نزد شعب بانکي که در درگاه هاي الکترونيکي واحدها اعلام شده است، صورت گيرد. 
معاونت سنجش و پذيرش توصيه کرد: پذيرفته شدگان از مراجعه به مکان هايي غير از واحد دانشگاهي و تبليغات افراد سودجو با عناوين تسهيل امور ثبت نام و غيره جدا خودداري کنند و هيچگونه توصيه اي را از افراد غيرمسئول نپذيرند. 

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان