تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
هنرنمايي شواليه آواز ايران در شبي به يادماندني
کلاس هاي هم آوازي شهرام ناظري در راه است

ناظري به علاقمندان شرکت در کلاس هاي هم آوازي اش وعده داد; تا ماه آينده اين کلاس ها تشکيل خواهد شد/ او با اجراي يک نفره سه تار و آواز شعر دوباره مي سازمت وطن; حضار را به وجد آورد.
شب نخست کنسرت شهرام ناظري به همراهي گروه موسيقي مولوي; در تالار وزارت کشور برگزار شد.
شهرام ناظري در ابتداي اين برنامه; با اشاره به اينکه امسال نيز مانند سال هاي گذشته جامعه ي هنري برخي از هنرمندان بزرگش را از دست داده; گفت: برنامه امشب را به ياد هنرمنداني همچون زنده ياد سيمين بهبهاني و محمدرضا لطفي و همچنين دو نفر از هنرمندان کرد که در منطقه کردستان به تازگي از دست رفته اند; استادان شهابي و عباس کمندي آغاز مي کنيم.
وي افزود: در مراسم خاکسپاري سيمين بهبهاني; شعر دوباره مي سازمت وطن را خواندم. جا دارد که اين شعر را امشب نيز دوباره اجرا کنم.
سپس کنسرت شهرام ناظري با اجراي بخشي از ساقي نامه آغاز شد.
ناظري پس از آن با اجراي قطعات «آه که من مستم و تشويش لوليان» از آلبوم لوليان و از اشعار مولانا جلال الدين بلخي برنامه اش را ادامه داد.
همچنين مهمانان کنسرت ناظري در بخشي از اين برنامه شاهد اجراي زيباي «زمستان است» اثر به ياد ماندني « مهدي اخوان ثالث» بودند که شهرام ناظري از آن به عنوان شعري تاريخي و ماندگار ياد کرد. در بخش ديگري از اين کنسرت; ناظري با اشاره به برگزاري کلاس هاي هم آوازي گفت: درباره اين کلاس ها خيلي ها گله داشتند که چرا اينقدر دير شده است. دليل اين موضوع مشکل تهيه جاي مناسب براي اين کار بود که مدتها در پي آن بوديم. وي ادامه داديم: چنانچه قول داده ام تا همين يک ماه آينده اين کلاس ها تشکيل خواهد شد. کساني که مشتاق شرکت در اين کلاس ها هستند فرم مربوطه را پرکنند و من در خدمتشان خواهم بود.
ناظري در ادامه با اجراي يک نفره سه تار و آواز شعر دوباره مي سازمت وطن; حضار را به وجد آورد. او در ادامه دو قطعه کردي از موسيقي مقامي اجرا کرد. شواليه آواز ايران در پايان با اجراي اثر «آتشي در نيستان» به کار خود پايان داد.
گروه موسيقي مولوي در اين برنامه شهرام ناظري را همراهي مي کرد. از افراد حاضر در اين گروه مي توان به صابر نظرنگاهي نوازنده تار،  حسين پرنيا نوازنده سنتور، يونس پاکنژاد نوازنده کمانچه،  شهرام محمدي نوازنده ديوان و سه تار، سيما علم نوازنده کمانچه و کمانچه آلتو،  بابک غسالي نوازنده عود،  فرهاد صفري نوازنده تنبک و شهريار نظري نوازنده دف اشاره کرد. سيدامين موسوي نيز به عنوان مشاور هنري برنامه گروه را همراهي مي کرد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان