تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وجود 8 منطقه ويژه و يک شهر بين المللي زمينه‌ساز جذب توريسم در شاهرود

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به اينکه بايد وابستگي به صنعت نفت را در کشور از بين ببريم گفت: اين شهرستان قابليت هاي بالايي در صنعت گردشگري دارد و بايد از اين ظرفيت ها به بهترين نحو بهره برد.

سيد محمد رضا هاشمي در اولين جلسه هم انديشي کميته گردشگري شهرستان شاهرود که در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد ضمن اشاره به قابليت و ظرفيت هاي بالاي گردشگري در اين شهرستان خاطر نشان کرد: در جهان نيز بعد از صنعت نفت و خودرو سازي، گردشگري جايگاه خود را به خوبي يافته است.

وي با بيان اين مطلب که براي فعال سازي صنعت گردشگري استفاده از توانمندي و پتانسيل هاي شهرستان ضرورت دارد خاطرنشان کرد: شاهرود در زمينه هاي مختلف از جمله صنعت، معدن و کشاورزي هم قابليت هاي بالايي دارد ولي نبايد توجه به آن ها موجب غفلت از گردشگري و اهميت بالاي آن در رونق منطقه شود.

هاشمي، طبيعت، محيط زيست، کوير نوردي، ميراث فرهنگي و گردشگري را بهترين پتانسيل هاي شهرستان شاهرود معرفي و تصريح کرد: انتخاب يک کار گروه براي معرفي پتانسيل هاي منطقه در صنعت گردشگري در راستاي تدابير مقام معظم رهبري و تامين اهداف دولت تدبير و اميد ضروري است.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود نيز در اين جلسه با يادآور اين نکته که در اين شهرستان هشت منطقه گردشگري، يک شهر بين المللي، چندين روستاي هدف گردشگري، 128 اثر تاريخي ثبت شده در فهرست آثار ملي، کاروانسراها، مقابر علما و عرفا، طبيعت بکر، کوير، کوهستان و جنگل را مي توان به راحتي در دسترس داشت عنوان کرد: شاهرود در امور عشايري نيز تنوع زيادي دارد.

وي با تاکيد بر ايجاد گردشگري پايدار، مديريت تاثيرات گردشگران از لحاظ اجتماعي، فرهنگي و محيطي، حفظ گونه هاي گياهي ابراز داشت: حفظ بناهاي قديمي شهر، نصب بنرهاي معرفي شهرستان در ورودي و خروجي شهر، اطلاع رساني از گونه هاي مختلف گياهي و جانوري منطقه و ... توانسته کمک هاي شايان ذکري در زمينه معرفي منطقه انجام دهد. شايان ذکر است در اين جلسه بر ساماندهي گردشگري، آمايش سرزمين، گردشگري علمي، کاهش هزينه هاي سفر، حمايت از سرمايه گذاران صنعت گردشگري، ايجاد جاذبه هاي ناب براي تبديل شهرستان به مقصد گردشگري، معرفي شهرستان به دانش آموزان و دانشجويان، ايجاد دانشکده هاي گياهان دارويي و گياه شناسي، شناسايي جمعيت هدف گردشگري، اولويت دادن کيفيت بر کميت، تعيين ظرفيت هاي منطقه، ارائه راهکار و امکانات استفاده از ظرفيت ها، شناسايي و آماده سازي زير ساخت ها و ... تاکيد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان