تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
درخشش نخبگان فني و حرفه اي سمنان در المپياد ملي مهارت

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان از درخشش جوانان اين استان در پانزدهمين المپياد ملي مهارت با کسب پنج مدال و سه ديپلم افتخار و راهيابي به اردوي مسابقات جهاني برزيل 2015 خبر داد.
ابراهيم محمودي گفت : تيم نخبگان مهارتي استان سمنان با کسب پنج مدال و سه ديپلم افتخار، پس از 14 سال با رکوردشکني موفق به کسب رتبه پنجم کشور در ميانگين امتياز مدال شد و به اردوي مسابقات جهاني برزيل 2015 راه يافت.  
وي افزود: 13 کار آموز نخبه پس از رقابت در مراحل شهرستاني و استاني اين دوره از مسابقات به مرحله کشوري راه يافتند که اين افراد در 13 رشته شامل طراحي مهندسي مکانيک، تراش CNC ، فرز CNC ، تاسيسات الکتريکي، جواهر سازي، فناوري طراحي گرافيک، فناوري مد، قنادي، فناوري اتومبيل، آشپزي، نقاشي خودرو، آجرچيني و کابينت سازي به رقابت پرداختند.
محمودي گفت: در اين رقابتها ' مجيد معصومي'  در رشته فرز CNC ، ' سيدحسين مهدوي لله لو'  در رشته جواهرسازي و ' سعيد چليکي فولادي'  در رشته قنادي با کسب مدال نقره، ' مرضيه صادقي'  در رشته آشپزي و ' پوريا ذبيحي'  در رشته تراش CNC  با کسب مدال برنز و ' سيدمحمدرضا خاتمي'  در رشته طراحي مهندسي مکانيک، ' سيده رقيه موسوي'  در رشته فناوري طراحي گرافيک و ' راضيه تاجيک'  در رشته فناوري مد با کسب ديپلم افتخار در اين دوره از مسابقات براي استان افتخار آفريدند.  
وي خاطرنشان ساخت: تيم نخبگان مهارتي استان سمنان به رغم کمبود بودجه و امکانات با کسب 299.496 امتياز پس از 14 سال رکورد استان را در اين دوره از مسابقات شکست و رتبه پنجم کشور در ميانگين امتيازات مدال را از آن خود کرد.  
مرحله کشوري پانزدهمين دوره المپياد ملي مهارت - انتخابي مسابقات جهاني برزيل 2015با حضور 553 نفر شامل 473 نفر مرد و 80 نفر زن از نهم تا دوازدهم شهريور در استان البرز برگزار شد.
سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به عنوان نماينده ايران در سازمان جهاني مهارت (WSI)  به طورسالانه مسابقات ملي مهارت را در کشور برگزار و برگزيدگان آن را براي شرکت در مسابقات جهاني مهارت که هر دو سال يکبار در يکي از کشورها برگزار مي شود، اعزام مي کند. 
برگزيدگان نهايي چهاردهمين و پانزدهمين مسابقات ملي مهارت در چند رشته منتخب به چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت که در سال 2015 در کشور برزيل برگزار مي شود، اعزام خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان