تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
واگذاري انتخاب شهردار شهرهاي زير 200 هزار نفر به مردم

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت کشور با اعلام اينکه در قانون بودجه اعتباري بالغ بر يکهزار ميليارد تومان براي شهرهاي کوچک مصوب شده است، افزود: اين بودجه براي اين منظور مصوب شده تا شهرداري‌ها مشکلات خدمات رساني خود را حل کنند.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين، هوشنگ خندان دل در جلسه شوراي اداري قزوين اظهار کرد: اکثر فعاليت‌ها و توليدات در قسمت کوچک‌تري از ايران متمرکز و توزيع جمعيت به صورت نامتوازن شکل گرفته است.

وي ادامه داد: تمرکز جمعيت در برخي از نقاط کشور بيشتر از ساير مناطق است و برخي از شهرها نيز تقريبا از جمعيت تهي شده است که ادامه اين روند، تامين کننده منابع کشور نخواهد بود.معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت کشور با اشاره به اينکه شکل گيري شهرهاي جديد حاشيه نشيني و بزهکاري را به دنبال دارد، تصريح کرد: تمرکز بر توليد در مناطقي از کشور، دست‌يابي افراد را به درآمد محدود مي‌کند و نااميدي را در پي دارد.

وي توجه به رفع مشکلات شهرهاي کوچک و متوسط در کشور را راه حل مناسبي براي تمرکز زدايي برشمرد و افزود: توجه به نظام‌هاي برنامه ريز، عدم تمرکز و رسيدگي به مشکلات شهرهاي کوچک يکي از سياست‌هايي است که در برنامه قرار دارد.خندان دل با اشاره به اينکه برخي از قوانين بايد اصلاح و قوانين جديد وضع شود، توضيح داد: لايحه‌اي تنظيم و به دولت ارائه شده است که بر اساس آن نظام بهبود يافته‌اي براي شهرها پيشنهاد شده است.وي تاکيد کرد: بايد در قانون ماليات بر ارزش افزوده تجديدنظر شود تا اين ماليات‌ها در اختيار شهرداري همان شهر قرار گيرد.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزارت کشور گفت: مصوب شده است شهردار شهرهاي با جمعيت کمتر از 200 هزار نفر، به صورت مستقيم و توسط مردم انتخاب شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان