تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دهيار طرود:
رفع کمبود آب شرب روستاي طرود شاهرود نيازمند تامين اعتبار است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
دهيار روستاي طرود شهرستان شاهرود از کمبود شديد آب در اين روستا خبر داد و گفت: رفع مشکل کمبود آب شرب روستاي طرود شاهرود نيازمند تامين اعتبار است.
محمد عامري پور افزود: در حال حاضر به دليل کمبود آب شرب اين روستا که شامل دو بخش شرقي و غربي است هر يک از اين بخشها روزانه يک ساعت و نيم آب دارند و در اين مدت ، آب شرب مورد نياز در تانکرهاي تهيه شده ازسوي اهالي در منازل ذخيره مي شود.
وي گفت: براي پرشدن مخزن اصلي 100 هزار ليتري اين روستا 10 ساعت وقت نياز است.
وي بيان کرد: اکنون آب شرب اين روستا از طريق يک چشمه تامين مي شود که پاسخگو نياز مردم نيست و براي جبران آن يک چاه جديد حفر شده است.
وي ادامه داد: چنانچه اعتبار مورد نياز براي بهره برداري از اين چاه تامين شود، مشکل کمبود آب شرب اين روستا نيز حل خواهد شد.
در اين خصوص مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان شاهرود نيز گفت: براي بهره برداري چاه حفر شده که شامل هفت کيلومتر احداث خط ، 500 متر شبکه برق و خريد انشعاب، اصلاح شبکه احداث و اتاق کلر زني است، حدود 9 ميليارد و 800 ميليون ريال اعتبار نياز است.
محمدمهدي کريمي افزود: يک ميليارد و 600 ميليون ريال از محل اعتبارات استاني تصويب شده و 30 درصد آن پرداخت شده است.
وي با اشاره به اينکه با تسريع در پرداخت مابقي اعتبار مورد نياز اين طرح مي تواند مشکل کمبود آب شرب روستاي طرود که داراي 500 خانوار جمعيت است را مرتفع کند، گفت: آب شرب چاه جديد حفر شده از نظر کيفيت و دبي آن بسيار خوب است.
يکي از اهالي اين روستا نيز در مورد مشکلاتي که بر اثر کم آبي براي خانواده ها بوجود آمده است گفت: به علت فشار کم آب، بيشتر خانواده ها نمي توانند به حمام بروند و براي شستشوي خود و ديگر مصارف از آب قنات اين روستا استفاده مي کنند.
محمد کلانتري خاطرنشان کرد: مصرف مواد شوينده براي حمام و ديگر مصارف آب اين قنات موجب وارد شدن خسارت و آلودگي به زمين هاي کشاورزي منطقه مي شود.
وي از مسوولين خواست تامين اعتبار براي بهره برداري از چاه جديد را مورد توجه جدي قرار دهند، تا مشکلات بوجود آمده براي مردم اين روستا به ويژه در بحث رعايت نظافت و بهداشت برطرف شود. طاهره احمدي يکي ديگر از اهالي اين روستا به گرماي بسيار زياد اين منطقه کويري که در فصل تابستان بين 42 تا 50 درجه است اشاره کرد و گفت: تنها خانواده هايي که دستگاه پمپاژ آب دارند مي توانند از کولر آبي استفاده کنند و به دليل مشکلات مالي اين شرايط براي همه خانواده ها امکان پذير نيست. روستاي طرود در بخش مرکزي شهرستان شاهرود در فاصله 130 کيلومتري شاهرود واقع است و بيشتر فعاليت اهالي آن کشاورزي، دامداري و قاليبافي است.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان